Yine Twitter üzerinden sızan bilgilere göre uygulama, bazı özelliklerin test edildiğini ortaya çıktı. Test edilen bu özellikler için şirket, kesin bir açıklama yapmamakla birlikte, ilerleyen zamanlarda bu özelliklerin geleceği ön görülüyor.  Çünkü bu tarz bir yaklaşım, daha önce ortaya çıkan sızıntılarda da yaşanmıştı.

Öncelikli olarak uygulama, yakın zamanda kullanıcılarının ne kadar zaman harcadığını gösteren bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özelliğe ek olarak Instagram, Facebook ile giriş kısmında bazı yenilikler yapacak gibi duruyor. Bu yenilikler sayesinde uygulama, Facebook bildirimlerinizi de gösterecek. Yani, Facebook ile entegre halde çalışacak gibi duruyor.

Şirket, yakın zamanda bomba bir yenilik ile daha geliyor. Bu yenilik, kullanıcı analizleri kısmı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, gelecek olan yenilik ile kişilerin uygulama üzerinde ne sıklıkla zaman geçirdiği gösterilecek. Bu veriler, ilerleyen  zamanlarda indirilebilir hale de gelecek gibi duruyor. Bu özelliğin daha da geliştirilerek, ek özelliklerin de geleceği tahmin ediliyor.

Bu özelliğin yanı sıra, uygulama hakkında bazı yeni sızıntılar da ortaya çıktı. Bu sızıntılara bakacak olursak, uygulamanın giriş kısmında bazı değişikliklerin yaşandığı gözden kaçmıyor. Bu değişiklik, uygulamanın şifremi unuttum kısmının yerinin  değişmesi olarak göz çarpıyor. Bu değişiklik ile birlikte, Facebook ile giriş simgesinin daha da belirgin olduğunu görüyoruz.

Instagram’ın bir diğer özelliği ise, yeni gelmesi beklenen çıkartmalar olarak göze çarpıyor.  Bu çıkartmaların en yenisi, Internal olarak da dikkat çekiyor.

Bu özellik dışında, Instagram uygulamasının ana sayfasında bazı değişikler de yaşanacak. Bu değişiklere bakacak olursak, gönderilere bakmak için ana sayfada gezinirken hikayeler bölümü sabit olacak ve birazcık da küçülecek gibi  duruyor. Tüm bu özellikler, şu an için test aşamasında olup, ilerleyen zamanlarda kullanıcılara sunulacak gibi duruyor.