Yeniden refah partisi Maden belediye başkan adayı Orhan Yavuz ilçe halkıyla iftar programında bir araya geldi.

Milletvekili Erol: Yanlış Politikalar Felakete Davetiye Çıkarıyor Milletvekili Erol: Yanlış Politikalar Felakete Davetiye Çıkarıyor

İftar programında açıklamalarda bulunan Aday Orhan Yavuz birlik ve beraberlik vurgusu yaparak destek istedi.

Maden Belediye Başkan Adayı Yavuz, “Burada birliğimizin beraberliğimizin ne kadar güçlü olduğunu, iktidarmış, göçmüş gibi şeylerin hiçbirinin bizi etkilemediği bizim birlik ve beraberliğimizi hiç kimsenin bozamayacağını ve bu memleketin geleceği için, bu memleketin selameti için, bu memlekete hizmet için burada olduğumuzu bütün Maden halkı bilir. Madenliler vicdanlı insanlardır, Madenliler sağduyu insanlardır. Bugün geçmiş dönem bizim yanımızda olup bugün yanımızda olmayan kişiler için şunu söylüyorum, doğrudur bazı kişisel menfaatlerinizi karşılayamamış olabiliriz ama inanın bu memleketin menfaati bu ilçenin geleceği benimde menfaatimden büyüktür, sizin de menfaatinizden büyüktür. Biz hiçbir zaman kendi menfaatimizi bu memleketin menfaatinin önüne koymadık. Biz bugün bu memlekete birileri bize küsmüş ise birileri bize gönül koymuş ise inanın ben onları size şikâyet ediyorum. Tamamen beklentileri karşılanmadığı için kimisi su parasını ödememiş, kimisi kirasını ödememiş kimisi Devletin malına ihanet etmiş, biz bundan dolayı o insanlardan kırgınlar, küskünler ama inanın Maden’in geleceği neye mal olursa olsun, ben Maden’in geleceğini hiç kimseye feda etmem. Birileri diyor ki Belediye Başkanı İlçeyi taşımak istedi. Allahtan korkun, İçişleri Bakanı’na gerekirse beni görevden alın ben bu bölgeyi boşaltmayacam diyen insan benim. Sizin Milletvekilleriniz bunu diyebildi mi? Bakın bu Belediyeye gerçekten har vurup harman savurmuşlar. Belediyenin geçmiş dönemdeki yanlış yönetimine Madenliler Allah korusun buna fırsat vermez. Tekrardan bir kaza olarak bu memleketin başına gelirse inanın bu memleketi toptan yutarlar. Bugün Belediyeye kirasını ödemeyen, Belediyeye suyunu ödemeyen Belediye yarım saat kepçe parası istemiş diye gidip diğer tarafta duran arkadaş, ya siz yarın Belediyeye vekâlet ederseniz kim bilir bu Belediyeden neleri götürürsünüz. Çünkü sizin helal, haram anlayışınız yok. Arkadaşlar, kardeşler Madenliler sizin bana vereceğiniz her oya karşılık ben bir yanlış yaparsam sizin bütün günahınız benim boynuma olsun” dedi.

Aday Yavuz, iftar sonrası ilçe sokaklarında vatandaşların ,”maden seninle gurur duyuyor “ sloganları ile seçim koordinasyon merkezine kadar yürüdü.