Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları sosyal medya hesabından Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluşunun 36’ncı yıldönümü münasebetiyle cemiyetin kurucu başkanı rahmetli Mehmet Topal’ın ismini basın müzesine vereceklerini duyurdu.

Şerifoğulları yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“İlimizde birçok gazetecinin yetişmesinde önemli bir misyon üstlenen Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti'nin 36. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu vesileyle cemiyetin kurucu Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Topal'ı vefatının birinci yılında rahmet ve şükranla anıyorum. İlimize Basın Müzesi'nin kazandırılması önerisini yıllarca gündemde tutan merhum Mehmet Topal'ın bu hayalini, Elazığ Belediyesi olarak 10 Ocak 2023 tarihinde Harput'ta hizmete açtığımız Basın Müzesi ile hayata geçirmiştik. Merhum Topal'ın isminin sonsuza dek yaşatılması amacıyla müzemiz; Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti'nin kuruluş ve merhum Mehmet Topal'ın da vefat yıl dönümünü olan 21 Nisan tarihinden itibaren "Gazeteci-Yazar Mehmet Topal Harput Basın Müzesi" olarak misafirlerini ağırlayacaktır”

Başkan Şerifoğullarının aldığı kararın kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Merhum Topalın oğlu Tunceli Ticaret İl Müdürü Kayhan Topal Belediye Başkanı Şerifoğullarına ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Nostaljik Şarkılar Konseri Kulakların Pasını Sildi Nostaljik Şarkılar Konseri Kulakların Pasını Sildi

J (5)