Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, MKYK Üyesi Hamit Kaya, İl Başkanı Yunus Bal, Tuncer Turus ile partililer, iftar programında Baskillilerle buluştu. 

BAL: “ÇOK AZ KALDI”

Programda konuşan MHP İl Başkanı Yunus Bal, “Uzun bir zamandır Baskil üzerine projeler geliştiriyoruz bu süreç içerisinde Baskil üzerine birçok eksiklikleri tespit ettik Tuncer Başkanla, ilçe başkanımızla uzun bir süre sabahlara kadar neler yapabiliriz, Baskil neden bu kadar geri kaldı diye birçok proje ürettik. Artık 31 Mart’a bugünle beraber 9 gün kaldı, 9 gün sonra Baskil’in inşallah kurtuluş reçetesiyle beraber yeni bir Baskil’e, turizmin canlandığı bir Baskil’e, kayısının yüzde 60’ını üretip Malatya’ya kaptıran Baskil’in artık kayısının sahibi olacağı günlere çok az kaldı” dedi.

TURUS: “BASKİL BİR DEĞİŞİM İÇİN SABIRSIZLANIYOR”

Milletvekili Açıkkapı: Seferlerin Mayıs Sonuna Ertelenmesi Uygun Görülmüştür Milletvekili Açıkkapı: Seferlerin Mayıs Sonuna Ertelenmesi Uygun Görülmüştür

MHP Baskil Belediye Başkan Adayı Tuncer Turus, “Bugünde gördük ki Baskil bir değişim için sabırsızlanıyor, Allah’ın izniyle 9 gün sonra Baskil’e şefkat elleri, dürüstlük, temizlik ve adalet gelecek” diye kaydetti.

IŞIKVER: “SÖZ VERİYORUM”

İlçenin sorunlarını sıralayan Milletvekili Semih Işıkver, “Daha 2019 seçimlerinde ne söylediğim dün gibi kulaklarımda Baskil’de yol yok, Baskil’de Elazığ’a bağlayan yol yine akamete uğradı, yine yapılmadı. Şehir ve ilçe merkezinde yürüyecek durumda değiliz, istihdama dair çok önemli problemler var çünkü Milliyetçi Ülkücü Hareketin üretken belediyecilik vizyonunda insana dokunmak, yoksula sarılmak var, darda olana acil yardım var, merhametli olmak, kuşatıcı olmak var dolayısıyla Baskil’de sosyal belediyecilik anlamında da ciddi eksikler var. Tuncer Başkan gelecek şehir ve ilçe merkezinde siz bir tane çukur bile göremeyeceksiniz. Bende ulaştırma komisyonu üyesi olarak TBMM’de Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsilen Turizm, Bayındırlık İmar ve Ulaştırma Komisyon üyesi olarak Baskil’i Elazığ’a bağlayan yolu duble yol yapmaya sizlerin huzurunda söz veriyorum” ifadelerini kullandı.