Elazığ yeni şehir stadyumunda çim serim işleminin tamamlanmasının ardından stadyumda incelemelerde bulunan Ak parti MKYK üyesi, genel merkez teşkilat başkan yardımcısı Elazığ milletvekili Metin Bulut, gençlik ve spor il müdürü Abdulsamet Eren ile yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Milletvekili Bulut, tamamlanmasının ardından yaşanabilir bir stadyum olacağını belirterek, açılışını da görkemli bir şekilde yapacaklarını söyledi.

Milletvekili Bulut, “Bugün çimlerin serildiğini görünce çok mutlu olduk. Hem bordo beyaz hem de yeşil yakışmış çok güzel bir ambiyans ortaya çıkmış. Kamuoyunun çok yakından takip ettiği yatırımlardan birisiydi. Nasip oldu yenisi inşa edildi ve bu stadyumun sonundayız. Yaşayan bir stadyum inşa ettik. Sadece ayda bir haftada bir maçların yapılacağı bir yer değil, AVM tarzı dükkanlarıyla, restoranlarıyla ve kapalı spor salonuyla, 7 farklı branşın aynı anda antrenman yapabileceği alanlarıyla gerçekten Türkiye’deki yaşayan stadyumlardan bir tanesine Elazığ’ımız kavuşmuş oldu” ifadelerini kullandı.