Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın şehrimizde dezavantajlı gruplara yönelik yaptığı hizmetlerden dolayı hemşehrileri adına teşekkür etti.

Keleş açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca, ülkemizin dört bir köşesinde birey, aile ve toplumun refahını artırmak amacıyla tüm toplumu kapsayan katılımcı bir anlayışla sosyal hizmet ve sosyal yardım faaliyetleri çalışmaları yürütülmektedir. Bakanlığın Aziz şehrimizde dezavantajlı gruplara yönelik yapmış olduğu hizmetlerden bazılarını şu şekilde

*2 Sosyal Hizmet Merkezi

*Aile Eğitim Programı’ndan 2013’ten beri 20.864 kişi faydalandı.

*5.978 kişiye bağımlılıkla mücadele eğitimi verildi.

*60.850 kişiye psikososyal destek hizmeti sunuldu (afet bölgesinden gelenler dahil).

*1.370 çocuk ailesinin yanında desteklendi, 2012 yılından itibaren 188,1 milyon TL Sosyal Ekonomik Destek tahsis edildi.

*8 yeni kadın kooperatifi kuruldu.

*Evde Bakım Yardımından 5.394 kişi faydalanmakta olup, 2006 yılından itibaren 1.3 milyar TL ödeme yapıldı.

17 Haziran’da Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak? 17 Haziran’da Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

*394 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamu kurumlarında istihdam edildi.

*11 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 2003-2024 yılları arasında yaklaşık 6,67 milyar TL sosyal yardım desteği aktarıldı.

*Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü’nden 27.074 kişi hizmet aldı.

*2 Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 179, 4 Umut Evinde 24 ve 2 Özel Engelli Bakım Merkezinde 403 engelli bireye hizmet verilmektedir” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Keleş, Toplumun huzur ve refahı için tüm hızımızla çalışmaya devam edeceğiz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş’a, geçmişten günümüze görev yapan Aile Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese ilimize kazandırılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür hizmetlerin devamlılığı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Editör: Batuhan Baskal