AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Elazığ’da hizmet verecek dört yeni aile sağlığı merkezinin projelerinin Sağlık Bakanlığı tarafından bugün itibariyle onaylandığını ve buna istinaden kısa süre içerisinde Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yapım ihalesine çıkılacağını belirtti.

Whatsapp Görsel 2024 06 28 Saat 19.35.25 868A4A11

Onaylanan yeni aile sağlığı merkezleri şu şekilde:

          •        Elazığ Merkez Yeşilkent Aile Sağlığı Merkezi

          •        Elazığ Merkez Çatalçeşme Aile Sağlığı Merkezi

          •        Elazığ Merkez Kızılay Aile Sağlığı Merkezi

          •        Elazığ Kovancılar Avlağı Aile Sağlığı Merkezi

Vali Hatipoğlu: Elazığ İçin Gidilecek Yolları Birlikte Yürüyeceğiz Vali Hatipoğlu: Elazığ İçin Gidilecek Yolları Birlikte Yürüyeceğiz

Milletvekili Keleş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Sağlık hizmetlerinin her vatandaşımıza eşit ve kaliteli bir şekilde ulaşması en büyük önceliğimizdir. Bu amaçla Elazığ’ımızda hayata geçirilecek yeni aile sağlığı merkezleri, modern sağlık standartlarına uygun olarak inşa edilecektir. Sağlık, insan hayatının en temel ihtiyaçlarından biridir ve bu yatırımlar, vatandaşlarımızın bu ihtiyaca kolayca erişebilmesini sağlayacaktır.”dedi.

Whatsapp Görsel 2024 06 28 Saat 19.35.26 3Ddc9D1F

Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Elazığ’da yapılacak bu dört yeni aile sağlığı merkezlerinin yapım ihalesinin İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirileceğini belirterek yakın zamanda yapım ihalesine çıkılacağını söyledi.

Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş; “Bu süreçte destek ve emek veren başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca olmak üzere, bakanlık bürokratlarımıza, İl Sağlık Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Elazığ’ımız için sağlık alanında önemli bir adım olan bu projelerin, şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Elazığ’ımız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 06 28 Saat 19.35.25 F2B620E3Whatsapp Görsel 2024 06 28 Saat 19.35.26 77Feac32

Editör: Yakup Uğur