Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde düzenlenen bir dizi etkinliğe katılarak açıklamalarda bulundu.

Ardından, Halk Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği el sanatları sergisini ziyaret eden Prof. Dr. Keleş, kahraman şehidimiz Polis Memuru Fethi Sekin anısına düzenlenen bu anlamlı etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. Sergide el emeği göz nuru eserleri inceleyen Prof. Dr. Keleş, “Eserlerin sergilendiği bu güzel ve anlamlı etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 05 17 At 18.28.13

Fethi Sekin Şehir Hastahanesi Taksi Durağı’ndaki taksici esnafıyla bir araya gelen Prof. Dr. Keleş, esnafın sorunlarını dinleyerek sohbet etti. Taksici esnafına kazasız ve belasız yolculuklar dileyen Keleş, “7/24 trafikte direksiyon başında olan taksicilerimize kazasız belasız yolculuklar, hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum. Taksici esnaflarımıza nazik misafirperverliklerinden ve hoşsohbetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak Elazığ’ın tarımsal kalkınmasına büyük katkılar sunacak olan Kuzova Sulama Projesi ve sulama tesisinin enerji ihtiyacını karşılayacak olan Güneş Enerji Sistemi (GES) tesisleri, AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş ve DSİ Bölge Müdürü Sebahattin Şamcı tarafından yerinde incelendi. Ziyaret sırasında, projede görev alan kurum çalışanları ile de bir araya gelen Prof. Dr. Erol Keleş, incelemeler sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Whatsapp Image 2024 05 17 At 18.33.54

KUZOVA SULAMA PROJESİ: VERİMLİLİK VE EKONOMİK KATKI

Prof. Dr. Erol Keleş, Kuzova Sulama Projesi’nin bölgenin tarımsal potansiyelini artırmada kritik bir rol oynayacağını vurgulayarak, “Bu proje, su kaynaklarımızı daha verimli kullanmamıza olanak tanırken, tarım alanlarımızı daha etkin bir şekilde değerlendirmemizi sağlayacak. Çiftçilerimizin ürün verimliliğini artırarak, bölge ekonomimize büyük katkılar sunması planlanmaktadır. Kuzova Sulama Projemiz çiftçilerimize hayırlı olsun.” dedi.

GES TESİSLERİ: ENERJİ İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Elazığ’da Trafik Kazası: 2 Yaralı Elazığ’da Trafik Kazası: 2 Yaralı

Sulama tesisinin enerji ihtiyacını karşılayacak olan GES tesisleri hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Erol Keleş, sürdürülebilir ve çevre dostu enerji kaynaklarının kullanımının önemine dikkat çekti. Keleş, “GES tesisleri sayesinde, sulama faaliyetlerimiz için gereken enerji ihtiyacını çevreci ve yenilenebilir bir kaynaktan karşılayacağız. Bu durum, enerji maliyetlerini düşürerek projeyi daha sürdürülebilir hale getirecek.” ifadelerini kullandı.

PROJEYE KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR

İncelemeler sırasında DSİ Bölge Müdürü Sebahattin Şamcı ve proje ekibiyle de görüşen Keleş, projede emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti. Keleş, “Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hep birlikte, bölgemizin tarımsal kalkınmasına önemli bir katkı sağlıyoruz.” dedi.

Kuzova Sulama Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte, Elazığ’ın tarımsal üretim kapasitesinde önemli bir artış bekleniyor. Bu proje, hem çiftçilerin gelir düzeyini artıracak hem de bölgenin ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlayacak.

Whatsapp Image 2024 05 17 At 18.33.53Whatsapp Image 2024 05 17 At 18.33.52

Editör: Batuhan Baskal