Elazığ'da özel bir okulun öğrencileri "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kapsamında sokak hayvanlarına sağladığı hizmetlerle örnek olan Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Pirinçci ve öğretmenleri eşliğinde Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni gezen minikler, Elazığ'da sokak hayvanlarına yönelik tedavi, aşılama ve bakım hizmetleri veren merkezi gezerek ameliyat edilmiş köpek ve kedileri görme ve tanıma imkanı buldu.

Hastaneyi veteriner eşliğinde gezen minikler merkez ve hizmetlerle ilgili bilgi aldı.

"GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU"

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Pirinçci minik öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak istediklerini söyleyerek, "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'mizi ziyaret ettik. Etkinliklerimiz kapsamında özel bir okulun öğrencileri merkezimizi ziyarete geldiler. Bu etkinlikte bizlere destek verdiler. Minik öğrencilerimizle beraber merkezimizi gezdik. Güzel bir etkinlik oldu. Elazığ Belediyesi 7 gün 24 saat hizmette. Sokak hayvanlarımızın merkezimizde gerek tedavi ederek gerekse bakımını yaparak tekrar aldığımız doğal ortamlarına bırakıyoruz. Minik öğrencilerimize hayvan sevgisini kazandırmak için çocuklarımızı merkezimize getirmiş bulunuyoruz" dedi.

“GEZEREK VE GÖREREK ÖĞRENİLMESİ DAHA ÖNEMLİ”

Hayvan sevgisini küçük yaşta aşılamanın gerekli olduğunu belirten öğretmenler, öğrencilerin gezerek ve görerek öğrenmelerinin önemine vurgu yaptı. Öğretmenler ve minik öğrenciler kendilerine imkan sağladığı için Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'na teşekkür etti.

“HAYVANLARI KORUYALIM”

Öğrencilerden Kuzey Karaca ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyarete geldik. buraya geldiğim için çok mutluyum. Kedileri, köpekleri gördük. Hepsi çok tatlıydı. Hayvanlarda bizim gibi canlılardır. Hayvanları koruyalım" diye kaydetti.

“HAYVANLARI ÇOK SEVDİM”

Yiğithan Yılmazbaş ise, "Böyle güzel bir günde buraya geldiğim için çok mutluyum. Burayı çok sevdim, hayvanları çok sevdim. Geldiğim için çok mutluyum. Hayvanları koruyalım" ifadelerini kullandı.

Yavru hayvanları seven çocuklar bol bol fotoğraf çektirdi.