Tunceli’nin Pülümür ilçesinde saat 16.28’de 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Meydana gelen deprem Tunceli merkez ve çevresinde hissedilirken Deprem Uzmanı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür Tunceli merkezli depremin ardından açıklama yaptı.

Depremin meydana geldiği bölgenin riskli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Naci Görür, “Arkadaşlar, Süleymanuşağı Pülümür’de (Tunceli) 4,2 deprem oldu. Biliyorsunuz bu deprem en fazla korktuğumuz ve dikkat çektiğimiz Yedisu Fayı üzerinde oldu. Bu fay kırılmaya ve 7’nin üzerinde deprem üretmeye hazır” dedi.

Prof. Dr. Görür, “Ben bir müddettir Tunceli ve Pülümür’e dikkat çekiyordum. Daha bu sabah bile söyledim. Bu yöredeki yerleşim alanlarına dikkat edilmeli gereken önlemler alınmalıdır. DEPREM DİRENÇLİ KENTLER İSTİYORUZ, sevgiyle” ifadelerini kullandı.  

Muhtar Kuşaksız, Zafran Mahallesi’ndeki Çalışmaları Paylaştı Muhtar Kuşaksız, Zafran Mahallesi’ndeki Çalışmaları Paylaştı

Prof. Dr. Naci Görür açıklamasının ardından, Ağustos ayında katıldığı bir televizyon programında depremin olduğu fay hattıyla ilgili yaptığı açıklamayı içeren bir paylaşım da yaptı.

VİDEO

Editör: Haber Merkezi