Amatör Ligler Şubat’ta Başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 sezonu Amatör Futbol Ligleri uygulama esaslarını yayınlandı… Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, liglerin Şubat ayı sonunda başlayacağını duyurdu.

Amatör Ligler Şubat’ta Başlıyor

TFF'den yapılan açıklamada, 2020-2021 sezonunda amatör futbol müsabaka, tescil ve disiplin uygulamaları, amatör lisans işlem bedelleri, amatör liglerde yaş ile kategorilerin yer aldığı uygulama esaslarının yönetim kurulu toplantısında kabul edildiği belirtildi.

Açıklamada, amatör futbolcuların filiz lisans ile vize işlemlerinin 15 Şubat'ta başlayacağı ve 30 Haziran'a kadar devam edeceği aktarıldı.

Amatör futbolcuların transfer işlemlerinin ise 15 Şubat'ta başlayacağı, bitiş tarihinin ise daha sonra ilan edileceği kaydedildi. Öte yandan TFF'nin internet sitesinde yer alan "2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar" kitapçığının basıldıktan sonra tüm amatör kulüplere dağıtılacağı ifade edildi.

Amatör spor kulüpleri konfederasyonu genel başkanı Ali Düşmez, konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Genel başkan Düşmez’in açıklamaları aynen şöyle:

 “ASKF Başkanlarının Dikkatine! 2020-2021 Amatör Futbol Ligleri Uygulama Esasları Kitapçığı bugün TFF web sitesinde yayınlanacaktır. 2020-2021 sezonunda amatör futbol müsabaka, tescil ve disiplin uygulamaları, amatör lisans işlem bedelleri, amatör liglerde yaş ve kategorilerin yer aldığı uygulama esasları, 15 Ocak 2021 tarihli TFF Yönetim Kurulu toplantısında kabul edilerek TFF internet sitesinde bugün yayınlanacaktır. Amatör futbolcuların filiz lisans ve vize işlemleri 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olup 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir. Amatör futbolcuların transfer işlemleri ise 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olup bitiş tarihi müsabakaların başlamasından sonra ayrıca ilan edilecektir. "2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar" kitapçığı basımı yapılarak tüm amatör kulüplere dağıtımı yapılacaktır”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103