"Elazığspor, Şehri Geleceğe Taşımada Önemli Bir Güç"

Başkan Yanılmaz, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu ziyaret etti.

"Elazığspor, Şehri Geleceğe Taşımada Önemli Bir Güç"

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu ziyaret ederek spor alanında hayata geçirdikleri çalışmalarla ve 16 Nisan Halk Oylaması'yla ilgili açıklamalarda bulundu.

Elazığ'ın sporla bağlantısının sadece futbol ile olmadığını, Elazığ'ın sporun bütün dallarında başarılı bir altyapıya sahip olduğunu ve milli başarılara imza atmış bir çok sporcu yetiştirdiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, özellikle Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı'nın iki yıldır Süper Lig'de şampiyon olduğunu ve bunun da Elazığ'ın bir spor şehri olduğunun kanıtı olduğunu söyledi.

SEMT SAHASI, YÜRÜYÜŞ YOLLARI VE SPOR MERKEZİ OLMAYAN MAHALLE KALMAYACAK

Göreve geldikleri günden itibaren sportif faaliyetler açısından şehre birçok kazanım sağladıklarını dile getiren Başkan Yanılmaz, şunları söyledi: "Bizler üç yılda 26 semt sahası yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Çocuklarımız spora yönelsin ve birbiriyle kaynaşsın diye semt sahası olmayan mahalle bırakmayacağız. Aynı şekilde mahallelerimizde spor merkezlerinin ve kauçuk zeminle kaplı yürüyüş yollarının sayılarını da artırıyoruz. Bay-bayan spor salonlarımız vatandaşlarımız tarafından çok ilgiyle karşılanıyor. Daha fazla kişinin spora katılımını sağlamak ve insanımızın spora olan ilgisini artırmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yaptığımız bütün yolların yanına bir de bisiklet yolları yapıyoruz; çünkü bu alanda da şehrimize bisiklet kültürünü kazandırmayı hedefliyoruz ve bu alandaki çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz."

Bütün bunların yanında Elazığspor'un yerinin ayrı olduğunu ve şehri geleceğe taşımada ve tanıtmada Elazığspor'un önemli bir güç olduğunu vurgulayan Başkan Yanılmaz, "Elazığsporumuza desteklerimizi lütfen esirgemeyelim ve her daim arkasında duralım" dedi.

Daha sonra 16 Nisan Halk Oylaması'na ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne değinen Başkan Yanılmaz, ülke geleceği için her kesimin katkı sunması gerektiğini ve Elazığ'ı "evet" oylarının rekor seviyede çıktığı iller arasına taşımamız gerektiğini kaydetti.

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu Başkanı Şahin Şerifoğulları da Başkan Yanılmaz'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103