Sedat Karataş ve Karahan Çelik Açıklama Yaptı

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş,Kulüp İkinci Başkanı Karahan Çelik ve Kulüp As Başkanı Osman Altungök kulüp tesislerinde basın açıklaması yapıyor.

Sedat Karataş yaptığı konuşmada, “yaklaşık bir haftadır sıkıntılı günler geçiren kulübümüzün yaşadığı sıkıntıları size aktarma aydınlatma adına bir basın toplantısı düzenlemeye karar verdik. Sıkıntılarımı içinden çıkılmaz hal alıyor. Elazığ halkınım taraftarları bilgilendirmek zorundayız” dedi.

Kulüp İkinci Başkanı Karahan Çelik ise, “Elazizbelediye sporu tebrik ediyoruz. Bugün önemli bir maçı 2 – 0 sıfır kazandılar. Futbol anlamında başarılı günler ama yönetimsel maddi açıdan sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bunları çok dile getirmemeye çalıştık. Sezonun başında daha yüksek hedefle sezona başladık. Şu anda da o hedefimize emin adımlarla sportif açıdan ilerlediğimizi düşünüyoruz. Ligde önemli sıradayız. Bu hedefe yürürken camiamızı sürekli sorunlarla sıkıntılarla meşgul etmemek futbolcularımızın moral motivasyonunu düşürmemek için sizlerle sıkıntılarımızı görüşmek istedik. Bazı problemlerle başladık sezona. Bizlerin siyasi hayatımızda önemli dönüm noktaları oldu. Kulübümüzde önemli sıkıntılar yaşadı. Elazığspor’u hak ettiği yere taşımak için görevimizi bırakmadık devam ettik bu süreçte maddi sıkıntılarla FİFA dosyalar ile uğraştık bugüne kadar geldik. Bugüne gelene kadar Osman başkanın, Sedat başkanın belediye başkanımızın destekleri şahsi girişimlerle bu noktaya geldik. Hem geçen hem bu yıl yaşadığımız krizler bizi yönetim anlamında öyle bir noktaya getirdi ki şampiyonluk işitiyorsak şehirde birlik beraberlik vurgusu olması gerekir dedik" ifadelerini kullandı. 

ÇELİK: "YARINKİ KARŞILAŞMANIN OYNANMAMA RİSKİ VAR"

Karahan Çelik, "Buna rağmen bu kulübe sahip çıkan birkaç arkadaş ve taraftar dışında kimse olmuyor. Yarın önemli bir maçımız var. Bu önemli maç öncesinde hafta maçında daha önce olduğu gibi şehrimizde hizmet veren elektrik dağıtım şirketi kurumumuzun tesislerimizin stadımızın elektriklerini kesti. Jeneratörlerle kulüp tesislerimizi aydınlatarak futbolcularımızı kamp yaptırmaya antrenman yaptırmaya çalışıyoruz. Stadın da elektriği yok. Yarın ki karşılaşmanın oynanmama riski var. Bu sorun sık sık gündeme geliyor. Bir elektrik borcunu ödeyemiyor musunuz diye soranlar olacaktır. Bizim kulübümüz 100 milyonluk bir borcunu ödedi. Kulübün kapanması an meselesi iken Play Off oynayan bir kulüp haline getirmiş bir kulüpten bahsediyoruz.

ÇELİK: "SONUÇ ALAMADIK"

Borç kapatma iddiasıyla gelmedik. Benim ailemin Sedat başkanımızın, yönetim kurulu üyelerimizin milyon dolarları yok. Holding sahipleri değiliz. Belediye başkanımızın 2 yılda sunmuş olduğu imkânlar doğrultusunda bu borcu yüzde 90 oranında azalttık. Geldiğimiz noktada hemen hiçbir idareci yöneticiden ufak bir destek alamıyoruz. Elektrik borcu 3 - 4 ay öncede olmuştu aksa dağıtım AŞ ile bir protokol yapıldı. Çok yüksek oranda taksit oranları koyuldu. O dönem elektriklerimiz yine kesikti ilk taksitleri ödedik. Son taksitimizi ödeyemedik. Bundan dolayı şuanda elektriğimiz kesildi. Bu sorunu ilimiz valisine milletvekillerimize, belediye başkanımıza ilettik. 4 - 5 gündür problemi çözmek için girişimlerde bulunuyoruz. Maç arifesindeyiz bir sonuç alamadık. Yarın maç saatinde elektriklerin açılması konusunda sonuç alamadık.

ÇELİK: "CİDDİ ÖDEMELER YAPTIK"

Maddi sorun elektrik borcunun ödenmesi ile bitmiyor. Transfer tahtamız kapalı olmasına rağmen bu transfer tahtasını açmak için şahsi imkânlarımızla belediye başkanımızın desteği ile bir şekilde transfer tahtası açtık. Ciddi ödemeler yaptık. Futbolcu arkadaşlarımız Ümraniye maçına 3 prim alacak ile çıktılar. Onları da ödeyemediler.

ÇELİK: PRİM ÖDEYEMEDİK

Çelik, "Bu hafta kendilerine prim ödeyeceğimizi söyledik. Ama Cuma günü itibariyle bize de verilen sözler yerine getirilmediği için ödemeyi gerçekleştiremedik. Takım kaptanımız takımla konuştu antrenmana çıktılar antrenmanı yaptılar. Elektrikten dolayı maç oynanırsa elinden geleni yapacaklalar. Terlerinin son damlasına kadar akıtacaklar. Önemli olan bu değil önemli olan Elazığspor’un gelmiş olduğu nokta.

ÇELİK: VALİ BEY ELİM AYAĞIM BAĞLI DİYOR

Önünde hiçbir bütçesi olmayan, nereden geleceğini bilmeyeceğimiz kaynaklarla bu işe girdik kulübü bu noktaya getirdik. Kulübün, 20 milyon gibi bir borcu kalmış durumda. Bazı desteklerle süper lige çıkma ihtimalimiz yüksek. Buna rağmen destek alamıyoruz. Sanki biz burada farklı dünyada yaşıyoruz. Sanki biz babamızın mirasını yönetiyormuşuz gibi muamele ediliyor. Sanki burası Sedat Karataş’ın, Karahan Çelik’in babasının malı. Hiç müdahalede bulunmadan muamele görüyoruz. Elazığspor bu şehrin en büyük marka değeri ise bir şekilde Elazığspor üzerinden herkesin ortak paydada buluşup destek vermesi gerekiyor. Valimize bir çok proje sunduk. Destek vereceğini ifade etti. Her seferinde destek sözü verdi. Son noktaya geldiğimizde bize sunmuş olduğu sebep Ankara’dan baskı var, siyasilerden baskı var o yüzden yapamıyorum. Elim ayağım bağlı diyor.

ÇELİK: SİYASİLER NEDEN ELAZIĞSPOR'U ENGELLEME NOKTASINDA BİRLEŞİYOR?

Siyasiler neden Elazığspor’a engelleme noktasında birleşiyor. Bu Elazığ’a ihanet midir hizmet midir? İnsanların bizimle şahsi problemleri varsa mertçe açıkça bizim şahsi problemlerimiz var Elazığspor’u seviyoruz, siz oradan ayrılın Elazığspor’a destek vereceğiz desinler biz hemen ayrılalım. Biz Elazığspor’a zarar verdiğimizi görürsek anında ayrılırız. Hem bunu demeyeceksiniz hem de bize gelen destekleri engellemek için elinizden geleni yapacaksınız.

ÇELİK: ALLAH BİZE DÜŞMANIN MERTİNİ VERSİN

Allah bize düşmanın dahi mertini versin. Elazığ’ın bütün idarecilerini, siyasileri göreve davet ediyorum. Bunlarla ilgili  araştırma yapılsın kimlikleri Elazığ kamuoyuna söylensin. Belediye başkanımızı, Valimizi, milletvekillerimizi Elazığspor’un yanında olmaya davet ediyorum birileri engel olmaya çalışırsa lütfen kamuoyuna açıklasınlar. Elâzığ’a hizmet ediyorlarsa bu asıl görevleridir.

KARATAŞ: VALİMİZ ANKARA'DA  ELAZIĞSPOR'A ENGEL OLUNUYOR DİYOR

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş ise açıklamasında; Bir mahallede bir ölü olursa tüm mahalle o ölüyü kaldırır. Burası bizim babamızın dükkânı değil. Türkiye’de TFF birinciliğinde hiçbir kulüp yönetimin başaramadığı borç yükünde kurtulduk. Bir şeyler iyiye gitmeye başlayınca bu tür şeyler kulübün başına geliyor. Yine Rizespor maçında AKSA tarafından elektrik kesilmişti. Takımın hedefine gitmesi böyle basit sebeplerle engelleniyor. Elazığspor kulübünü zarar görmemesi adına yine kızılcık şerbeti içtik diyoruz. Elimizde olan bilgi belgeleri şimdilik açıklamıyoruz. Valimizle görüştüğümüzde her seferinde Ankara’da Elazığspor’a engel olunuyor diyor. Bunun Elazığ kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Elazığspor hainleri düşmanlık güdenler varsa bunu vatandaşın bilmesi gerekir. Takdiri de kamuoyuna bırakırız.

KARATAŞ: ELAZIĞ VALİLİĞİNDEN SÖZDE DESTEK ALDIK

Yazıklar olsun bu şehrin marka değerine. Yediğiniz ekmek sizi kör etsin. Bunun hesabını bu millet yeri geldiği zaman sorar. Elektrikten dolayı belki yarın maç oynanamayabilir. AKSA bir günlüğüne dahi olsa stadyumun elektriğini açmayı reddetmiş. Bu şehrin insanları bu olanlara göz yummayacaktır. Bugün her şeye rağmen şunu söylemek istiyoruz. Bu yönetim bu kadar büyük borcun ödenmesinde büyük emek sarf ettik. Şehrin ileri gelenlerinde avucumuzu açıp para istemedik. Hep proje sunduk. Sunduğumuz projeler yolsuzluk içermeyen projeler. Gayet mantıklı projeler. Projelerimiz gayet mantıklı makul karşılandı. Bunu hallederiz diye bizi avuttular. Geçen hafta da bir proje sunmuştuk bunda da yine şehrin bir takım siyasileri isimleri biz de mevcut. Hiçbir projemize destek verilmedi. Önceleri olumlu yanıt verildi. Takım kaptanımıza valilik ziyaretinde sözler verildi. Elâzığ valiliğinden hiç destek alamadık. Sözde destek aldık.

KARATAŞ: YÖNETİMİN DEĞİL, ŞEHRİN AYIBIDIR

Elektriğin açılması yönetimin değil şehrin ayıbıdır. Futbolcularımız bu ligin en karakterli futbolcuları. Maçlara çıkarmaya zorlanıyoruz. Fikstürü en avantajlı takım iken süper lige çıkması ihtimal olan bir takım eğer bugün destek olunmayacaksa ne zaman destek verecekler. Bugün elektriklerimiz kesikse futbolcularımız moral bozukluğundan dolayı antrenmana çıkamıyorsa ne zaman destek verecekler Ahirette mi destek verecekler? Elazığspor bizim malımız değildir. Bu takımın bir sahibi varsa Elazığsporu sevenlerdir. Onlar bizi hiç yalnız bırakmadılar. Hep destek verdiler. Yarın ki maçta da Elazığspor’un gerçek sahibinin kim olduğunu göstereceklerdir.

KARATAŞ: BU SAHİPSİZLİĞİ ELAZIĞ YÖNETİCİLERİNE YAKIŞTIRAMADIM

Elazığspor’a destek vermesi gereken firmalardan hiçbir destek görmedik. Elazığ’ın ciğerini söken fabrikalardan yardım alamadık. Yardım yardım diyorsunuz başkan siz orada ne yapıyorsunuz derseniz salavat kuvvete bağlıdır. Bizim şahsi olarak gücümüz tükendi. İstifa gerçekleşmeyecek takımı sahipsiz bırakmayacağız ancak bu sahipsizlik bizi bu açıklama yapmaya bıraktı. Bu sahipsizliği ben Elâzığ yöneticilerine yakıştıramadım. Bir elektriği dahi açamayacak kadar aciz duruma düşüldü. Biz elimizden geleni yaptık sezon sonuna kadarda yapacağız. Yaşanana olumsuzlukları da kamuoyuna anlatacağız. Kellemizde gitse gerçekleri anlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. Yarın çok önemli bir maçımız var. Gazişehir ile. Ara sezonda bile üst olan bir takım ben tüm Elazığlıları bu maça bekliyorum. Elazığ’da büyük bir birliktelik olur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa 10 ay önce

Elazığ, eski saygın ve kültürlü insanların artık olmadığı, kültürel yozlaşmanın çok yüksek olduğu (Bkz. Yolda yürümeyi bilmeyen, şehir hayatına uyum sağlayamayan, eğitimsiz, cahil, maganda ruhlu, soytarı, hiçbir gelecek kaygısı olmayan ve Türkçe konuşmasını dahi bilmeyen kişiler), hainliğin, dedikodunun, gıybetin, çekememezliğin ve menfaatin tavan yaptığı, içten pazarlıklı insanların hayatın her alanında olduğu bir şehir olmuştur. Elazığ, seçilmişlerin, yöneticilerin ve her şeyden önemlisi ahalinin sahipsiz bıraktığı, hiçbir gelişim göstermeyen, gün geçtikçe gerileyen bir şehirdir. Elazığ halkının yıllardır seçtikleri kişilerin şehre hiçbir faydalarının olmadığı, aksine şehrin değerlerine ket vurulduğu aşikârdır. Elazığ halkı, zihniyetini, vizyonunu, bakış açısını, dünya görüşünü değiştirmediği ve ufkunu açmadığı sürece hiçbir şey değişmeyecektir. Özetleyecek olursak, "Her toplum, layık olduğu şekilde yönetilir." Elazığspor'a onurlu ve şerefli mücadelesinde başarılar diliyorum.

Misafir Avatar
Bordo 10 ay önce @Mustafa

Kesinlikle doğru otopark sorununu çözemeyen bir belediyemiz varken büyükşehir hayali kuranlara ithaf olunur

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
adnan 10 ay önce @Mustafa

mustafa bey sız memlekettekı en bılınclı en mantıklı konusabılen tek ınsan olabılırsınız resmen hıslerıme tercuman olmussunuz muthıs tespıtlerınız ıcın tsk ederım

Beğenmedim! (0)
Avatar
Rasim Ovalı 10 ay önce

Bu elazıgspor yönetimi kadar basiretsiz beceriksiz vasıfsız ve ağlak bir yönetim daha görmedim ben. Elazığlı değilim ama 11 senedir elazığda yaşıyorum ayrıca istanbulda spor medyasında çalıştım ama ben böyle saçmalık görmedim halkı uyutuyorlar resmen

Misafir Avatar
Mert 10 ay önce @Rasim Ovalı

Elazığlı değilsen, Elazığ ile ilgili konularda fikir beyan etmene gerek yok. Seni ilgilendirmez. Hele tanımadığın kişiler hakkında bu şekilde konuşamazsın. Söz konusu kişiler tuttuğumuz takımın, Elazığspor'un yöneticileri. Bu şekilde konuşamazsın. Fikrini beyan etmeden duramıyorsan ve iyi bir gözlemciysen eğer, Elazığ siyasileri hakkında da yorumunu bekliyoruz. Bakalım iyi misin, değil misin.

Beğenmedim! (2)
Avatar
Gerçek Gakgo 10 ay önce

Yorumlarımızı silmeyin lütfen. Ben üç büyükleri tutmam sadece Elazıgsporun peşinden giderim oğlumda aynen benim gibidir. Ama bu kim olduğu belli olmayan şehrin nifakçıları sayesinde bu sevdamızdan soğuduk. Yeter artık göz göre göre milleti kandırmayn

Misafir Avatar
Gerçek Gakgo 10 ay önce @Gerçek Gakgo

Yanlış anlaşılmasın lafım mevcut yönetimedir onların iftira attığı kişilere veya başkasına değil

Beğenmedim! (0)
Avatar
Şükrü 10 ay önce

Yav gardaş bu "müthiş belediyemiz" milletten yüzlerce milyon haraç toplamadımı elazığspor bahanesiyle. En az 200-250 milyon toplandığı biliniyor, o paralarla süper lige çıkmayı geçtim süper ligde kafaya oynayan takım yapılır ama bunlar paraları...

Avatar
Bordo beyaz 10 ay önce

Vallahi bu takımın süper lige çıkmasını herşeyden çok istyrum ama sizin yediğiniz haklar yüzünden attığınız iftiralar yüzünden çaldığınız paralar topladığınız rüşvetler yüzünden Allah bize bu mutluluğu nasip etmeyecek. SİZİN YÜZÜNÜZDEN EY YÖNETİM!!

Avatar
İsmail 10 ay önce

Bence bunlar haklı elazığ daki milletvekilleri ve palu gürûhu rant peşinde koşuyorlar her şeyde kendi menfaatleri yoksa o işe taş koyuyorlar vali beyide bıktırdılar milletvekilinin birisi çıkmış vali bizden izinsiz bir şey yapamaz diyor

Misafir Avatar
Emre 10 ay önce @İsmail

"Vali benden izinsiz bir şey yapamaz" demek, her şeyi özetliyor. Vali senden izin alacaksa, niçin Vali olarak o görevde bulunuyor? Niçin senden izin alsın? Oy verdiğiniz kişileri yıllardır göremediniz... Oy vermeye devam et Elazığ... Hep verin. Çok seviyorsunuz bu şekilde yönetilmeyi, hak ediyorsunuz!

Beğenmedim! (0)
Avatar
Haluk Kartal 10 ay önce

Takımın gidişatı belli oldu.

banner7

banner6