TSYD İl Temsilcisi Coşkun Kamaç Açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu yayın talimatında yapılan değişikliklerle süper lig, TFF 1.Lig, TFF 2.Lig ve TFF 3.Lig kulüpleri kendi evinde ve deplasmanda eğitim amaçlı çekim yapabilecekler.

TSYD İl Temsilcisi Coşkun Kamaç Açıkladı

Türkiye futbol federasyonu yayın talimatlarında değişiklik yapıldı.

Buna göre, TFF yayın talimatı olan 17. Maddede yapılan değişiklikle süper lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig kulüpleri, kendi evinde ve deplasmanda eğitim amaçlı çekim yapabilecekler.

Kısa adı TSYD olan Türkiye spor yazarları derneği Elazığ temsilcisi Coşkun Kamaç, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yayın talimatıyla ilgili olarak şu bilgileri paylaştı:

Kulüplerin akredite olmuş kameramanları, stadyumlarda öncelikli olarak pilot bölge kısmından çekim yapabilecekler. Buranın müsait olmaması halinde ise A Milli takım maçlarında uygulandığı gibi, basın tribünü arka kısmında çekim yapabilecekler.

Ancak burası da müsait olmadığı takdirde bu kez çekimler basın tribününde uygun olan bir yerde gerçekleştirilecek.

TSYD Elazığ temsilcisi Coşkun Kamaç, yapılacak olan eğitim amaçlı çekimlerin TFF medya temsilcisinin bilgisi dahilinde koordineli bir şekilde yapılması gerektiğini belirterek, TFF medya temsilcisinin maç günü hangi kulübün eğitim amaçlı çekim yapacağı konusunda TSYD temsilcisine bilgi vermesi gerektiğini de hatırlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7