31 Mart Yerel Seçimlerine az bir süre kala Yeniden Refah Partisi tarafından Yazıkonak’ta Seçim Koordinasyon merkezi açıldı.

Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına YRP Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, YRP Yazıkonak Belediye Başkan Adayı Zülfü Kartakgül, parti teşkilatı ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Türk Müziğinin Güçlü Sesi Ebru Yaşar’dan Dört Dörtlük Yeni Albüm: “Yine Çalıyor” Türk Müziğinin Güçlü Sesi Ebru Yaşar’dan Dört Dörtlük Yeni Albüm: “Yine Çalıyor”

Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan YRP Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışının Yazıkonak’ta zafere doğru atılan bir adım olduğunu ifade etti. Ateş, “Yazıkonak Seçim Koordinasyon Merkezi’mizin hayırlı olmasını niyaz ediyorum. İnşallah bu seçim koordinasyon merkezi Yazıkonak Belediye Başkanlığı’nı kazanmamızın ilk adımı olacaktır. Yazıkonak kararını vermiş, Yazıkonak değişimden yana kararını vermiş, Yazıkonak hizmetten yana kararını vermiş. Kamu kaynaklarının yandaşa değil halka gitmesinden yana kararını vermiş. Ben Zülfü Bey’e şimdiden hayırlı olsun diyorum, Yazıkonak halkı bu topluluk bu heyecan bunu müjdeliyor” dedi.

YRP Yazıkonak Belediye Başkan Adayı Zülfü Kartakgül, Yazıkonak’ın sorunlarını çok iyi bildiklerini söyleyerek seçilmeleri halinde gerçekleştirecekleri projelerine ilişkin bilgiler verdi. Kartakgül, “Biz vizyonu geniş, beldesini önce ilinde sonra bölgesinde pilot bir belde yapmak için Milli Görüş sancağını dikmek için eşit ve adil yönetim için bu yola talip olduk. İlk ve orta öğretim öğrencilerimiz var, ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz köy içinde okula giderken zorluk yaşıyorlar, servis problemi yaşıyorlar biz belediye başkanı olduğumuz taktir de o belediyenin önünde duran atıl minibüsler var ya çürümeye terk edilmiş, hepiniz biliyorsunuz o çürümeye terk edilmiş atıl minibüsleri hemen yapacağız faaliyete geçireceğiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimizden de bir lira talep etmeyeceğiz onların öğrenci servisi problemini çözeceğiz. Biz eski belediye binamızın yerinde orası yine canlı olsun diye onun da fizibilitesi yaptık başkanlarımızla konuştuk genel merkezimizle de istişare ettik orada 40 yataklı bir mini hastane, belde statüsünde olduğu için hastane statüsünde bir sağlık yatırımı yapamıyoruz ama burada önemli olan çocuk polikliniğin olduğu acil servisin olduğu çocuğunuz hastalandığı zaman Doğukent’e gitmeyin. Kardeşiniz yapmazsa, eğer gece Ankara’da yapmazsa onların canına şer olup yapışmazsa hizmet için siz benden hesabını sorun” dedi.