Elazığ İsmet Paşa İlkokulu tarafından Gazze ve Doğu Türkistan için kampanya başlatıldı.

Elazığ’da Şiddetli Rüzgar Kayısı Ağaçlarını Yerinden Söktü Elazığ’da Şiddetli Rüzgar Kayısı Ağaçlarını Yerinden Söktü

Okulun bahçesinde düzenlenen kampanyaya öğretmenlerin yanı sıra yüzlerce öğrenci ve veli katıldı.

Etkinlik, duaların edilmesi ve kurdelenin kesilmesiyle başladı.

Gün boyunca devam edecek olan etkinlikte, aileler hem okul bahçesinde yöresel yemekler yaptı hem de evde hazırladıkları yemek ve çeşitli ürünleri getirerek stantlarda sergiledi.

Etkinliğe başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere veliler ve vatandaşlar  yoğun ilgi gösterdi ve alışveriş yaparak kampanyaya destek verdi.

Okul müdürü Mehmet Yıldız da kampanyada elde edilecek gelirin Gazze ve Doğu Türkistan’a gönderileceğini bildirdi.

  “ONLAR ÜZÜLMESİNLER VE KENDİLERİNİ İYİ HİSSETSİNLER”

  Elazığ’ın yöresel kıyafetini giyerek etkinliğe katılan öğrencilerden Mustafa Kavak, "3’üncü sınıfa gidiyorum. Bugün Gazze ve Doğu Türkistan için bir etkinlik düzenlendi. Burada alışveriş yaptık ve paraları Gazze’ye gönderiyorlar. Onların yanlarındayız. Onlar üzülmesinler ve kendilerini iyi hissetsinler” dedi.

  “ACILARINI PAYLAŞIYORUM”

  Öğrencilerden Yusuf Emir Gülnar, “Bugün okulumuzda Gazze ve Filistin için bir etkinlik düzenlendi. Burada para ile alışveriş yapıyoruz. O para Filistinlilere gönderiliyor. Acılarını paylaşıyorum” diye konuştu.

  Öğrencilerden Miraç Savcı ise "Gazze ve Doğu Türkistan yararına düzenlediğimiz etkinlikteyiz. Biz de burada alışveriş yapıyoruz. Topladığımız paraları Gazze ve Doğu Türkistan’a gönderiyoruz" şeklinde konuştu.  

Editör: Batuhan Baskal