Elazığ protokolü ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’ mesajlarını yayımladı.

Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı şöyle:

“Doğru, tarafsız ve ilkeli yayıncılık anlayışıyla vatandaşlarımızı en doğru ve en hızlı şekilde bilgilendiren gazetecilerimiz, halkımızın gören gözü, işiten kulağıdır. Demokratik kültürümüzün vazgeçilmez unsuru olan basın-yayın organlarımız, bilgi akışının baş döndürücü bir hıza sahip olduğu günümüzde çok daha önemli bir rol kazanmıştır. Ülkemizin ve milletimizin menfaatleri ve hassasiyetleri çerçevesinde fedakarca çalışan basın mensuplarımızın ifa ettikleri görev, her türlü takdirin üzerindedir. Başta Elazığ’ımızda olmak üzere ülkemizin her köşesinde kamu yararı ekseninde gece gündüz demeden özveriyle çalışan tüm değerli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum”

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver’in 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı şöyle:

“Gelişen ve değişen dünyanın en büyük ihtiyaçlarından birisi olan iletişim, haberleşme ve toplumsal duyarlılığı ortaya koyan düşünceler, gazetecilerin süzgecinden geçerek doğru, ilkeli ve tarafsız bir şekilde okuyuculara aktarılmaktadır. Demokrasinin vazgeçilmez unsurları ve temel taşları olan Gazeteciler; İnsanların düşünce ve doğru haber alma özgürlüğünü sağlayan etkili araçlardan birisi olup, kamu yararına yönelik ilkeli ve doğru haberler gerçekleştirip, yerelden genele; Sosyal, ekonomik ve kültürel alanlardaki gelişime katkı sağlamak suretiyle ülke gelişimine de doğrudan katkıda bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın, doğrudan bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi adına büyük emekler harcayan gazeteciler, doğru ve ilkeli haberleri, riskli ve zor şartlar altında gece gündüz demeden 24 saat görevlerini yürütmektedirler. Toplumun gözü, kulağı, sesi olan; vatandaşlarımızın haber alma hakları adına fedakârca çalışan basın mensuplarımız, aynı zamanda demokrasimizin ve ifade hürriyetinin vazgeçilmez bir unsurudur. Bu duygu ve düşüncelerle, zor şartlar altında halkımıza bilgi alışverişi sağlayan, gece-gündüz demeden halkımızı aydınlatmak için çalışan, daima demokrasinin yanında saf tutan, milletin yararı için yazan, mesleğini onurla icra eden, değerli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor ve tüm basın çalışanlarımıza meslek hayatlarında başarılar diliyorum”

Türk Ziraat Yüksek Mühendisler Birliği Temsilcisi ve Elazığ Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü Vedat Dermirbağ’ın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı şöyle:

Gazetecilik; toplumun haber alma özgürlüğüne açılan kapıdır. Gazeteci ise bilgisi, yeteneği ve farkındalığı ile yapmış olduğu görev ile toplumla haber arasındaki bağı kuran köprüdür. Sürekli zor şartlar  altında  halkın bilinçlenmesi ve bilgi sahibi olması için mücadele  eden kalemini ve kelamını doğrudan - haktan ve millettten yana kullanan gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya gazeteciler günü kutlu olsun...