Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından 11 ilde düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın altıncısı Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi Kültür Park’ta düzenlenen fuarın açılışına; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar ile akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

16 Üniversitenin tanıtım standı açtığı fuarın açılışında konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve diğer illerden Elazığ’a gelen katılımcı üniversitelerin temsilcilerine teşekkür etti. Rektör Göktaş ayrıca Fırat Üniversitesi’nin bölge için önemli bir üniversite olduğunun da altını çizerek üniversitenin başarılarını anlattı.

Elazığlı Besiciler Kurbanlık Satışlarını Değerlendirdi Elazığlı Besiciler Kurbanlık Satışlarını Değerlendirdi

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ise diğer illerden Elazığ’a gelen misafirlere Elazığ’ın önemli değerlerini anlattı ve başarılar diledi.

Konuşmalarının ardından Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın davetliler tarafından açılış kurdelesi kesilerek, üniversiteler tarafından kurulan stantlar ziyaret edildi.

Programda ayrıca Fırat Üniversitesi’nde bulunan Fakülteler de stant kurarak, tanıtımlarını yaptı.

Editör: Haber Merkezi