"İyilik Yolculuğu" temasıyla Türkiye'de çok sayıda şehirde yardım çalışmaları yapmak için yola çıkan Avrupa Yetim Eli temsilcileri, bu kapsamda Elazığ merkez, Palu ve Kovancılar ilçelerinde onlarca yetim aileye gıda paketi ve yetimlere harçlık yardım ulaştırdı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'dan yola çıkan ve önce Sakarya, ardından da Balıkesir, İzmir, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl'de yetim ailelere yönelik çeşitli yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, bu kez Elazığ merkezde giyim, Palu ve Kovancılar ilçelerinde gıda kolisi yardımı ile onlarca aileye yardım etti.

ACET: 3 PROGRAM GERÇEKLEŞTİRDİK

Yaptıkları yardım çalışması hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli Hamburg Temsilcisi Sabri Acet, “Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın birçok yerinde yaptığımız yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu yaptığımız yardımlar ise hayırseverlerimiz yardımları ile oluşmaktadır. Bize ulaşan bu hayırları kendi ellerimizle, yetim mağdur muhtaç ailelerimize ulaştırıyoruz. Bugün Elazığ`da da giyim, gıda kolisi  dağıtımı ve yetimlere harçlık olmak üzere 3 program gerçekleştirdik. Küçük yetim miniklerimizin kalplerine dokundukları için Allah hayırseverlerimizden razı olsun" dedi.

Acet, daha çok yetime ulaşmak ve yardım etmek için hayır severelere çağrı da bulunarak yardım talebinde bulundu.