Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın eşi Ayşe Yırık, Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi’ni ziyaret etti.

Bölgesinde bir ilk olma özelliği taşıyan ve bünyesinde bulunan müştemilatlarla birçok ilki barındıran Hayvan Hastanesi’ni gezen Ayşe Yırık, tesisi şehre kazandıran Elazığ Belediyesi’ne teşekkür etti.

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Vesile Tutçugil tarafından karşılanan Ayşe Yırık, sessiz oldukları kadar ilgiye muhtaç olan buradaki dostlarımıza herkesin elinden geldiği kadar destek olmasını istedi.

Özellikle kış aylarında hayvanların beslenme noktasında zorluk çektiğine dikkat çeken Ayşe Yırık, doğanın bir parçası olan hayvanları unutmamamız gerektiğini vurguladı.

YIRIK: AMACIMIZ BİR FARKINDALIK OLUŞTURMAKTIR

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Ayşe Yırık, tesislerde hijyen ve temizliğe riayet edilmesi için ilgililerle bir süre görüştükten sonra yaptığı açıklamasında, “Bugünkü ziyaretlerimiz kapsamında bölgesinde bir ilk olma özelliği taşıyan Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi’ni gezdik. Tesislerin oldukça profesyonel bir şekilde dizayn edildiğini görünce büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.  Burada farklı türden hayvanların barındığını ve hepsinin sağlığının yerinde olduğunu görmek ise bizleri ayrıca duygulandırdı. Sessiz dostlarımızın ilgiye muhtaç olduğunu çok iyi biliyoruz. Amacımız bir farkındalık oluşturmaktır” dedi.

YIRIK: HAYVAN HASTANESİ MODERN GÖRÜNÜMÜYLE ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi’nin modern görünümüyle örnek teşkil ettiğini belirten Ayşe Yırık, “Bünyesinde, köpek yuvaları, karantina, uyuz bakım binası, tam donanımlı modern ameliyathane, post-operatif ünitesi, laboratuvar, köpek ve kedi evleri, açık bakım alanları yer alan bakım evi 30 dönüm arazide 5 bin metrekarelik kapalı alana kurulu. Burada poliklinik, ameliyathane yoğun bakım ünitesi röntgen ve ultrason cihazları var. Bu hastane sadece Elazığ’a hizmet etmiyor. Aynı zamanda bölgeye hizmet ediyor. Bizlere düşen sorumluluğu yerine getireceğimizi ve bu hastanenin eksiklikleri konusunda neler yapacağımızı düşünerek elimizden gelen gayreti sarf edeceğimizi belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizden özellikle kış aylarında hayvanların beslenmelerine katkı sağlamalarını rica ediyorum” diye konuştu.

BAYAN YIRIK’IN SONRAKİ DURAĞI HARPUT OLDU

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ziyareti sonrasında Harput’a giden Bayan Yırık, evinde beslediği hayvanlarla tüm mahallenin ilgi odağı olan Nuriye Yücesu’yu ziyaret etti.

Burada bir süre Yücesu ile sohbet eden Ayşe Yırık, kendi elleriyle kedilere mama vererek hayvanlara gösterdiği ilgi karşısında tüm aile fertlerine teşekkür etti.