Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle deprem bölgelerinde inşaatı durduran 2 genelge yayımlandı. Bu genelgeler Elazığ’da inşaatların durmasına, sürecin uzamasına ve kalifiye elemanların göç etmesine neden oldu.

Yaşanan bu sorunu geçtiğimiz gün Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ilettiğini açıklayan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Bakan Kurum’un sorunun çözümü için gerekli yerlere talimat verdiğini ve konunun takipçisi olacaklarını açıkladı.

ALAN: SORUNU BAKAN KURUM’A İLETTİK

Başkan Alan, "Müteahhitler ile ilgili son zamanlarda yaşanan karot alınması ve yeni yayınlanan genelge sonrası mağduriyetleri Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'a ilettik. Bakanımız, Belediye Başkanımıza, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüze ve tüm gerekli birimlere talimatları vermiştir. Bu konuda Elazığ müteahhitlerinin mağdur edilmemesi ve bir an önce inşaatlara başlanılması konusunda ivedilikle çözüm bulunması talimatı vermiştir. İnşallah müteahhitlerimizin sıkıntıları kısa sürede çözülecek. Konuyu takip ediyoruz" İfadelerine yer verdi.