Cumhurbaşkanı’mızın liderliği ve desteği sayesinde, deprem bölgesinin önemli noktalarının bu teşviklerden yararlanması ile bölgede yaralar hızla sarılacaktır

Başkan Şerifoğulları: Şehrimize Kalıcı Eserler Bırakmanın Gururunu Yaşıyoruz Başkan Şerifoğulları: Şehrimize Kalıcı Eserler Bırakmanın Gururunu Yaşıyoruz

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Elazığ’ın Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice ilçeleri Cazibe Merkezleri Programı Kapsamında 6. Bölge teşviklerinden yararlanabilecek.

Cumhurbaşkanı Kararı ile Resmi Gazete’de yayımlanan kararda; "Ekli "Cazibe Merkezleri Programı Kapsamında Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"ın yürürlüğe konulmasına; 193 sayılı Kanunun geçici 80 inci, 474 sayılı Kanunun 2’nci, 3065 sayılı Kanunun 13 üncü ve geçici 37’nci, 4706 sayılı Kanunun ek 3’üncü, 5084 sayılı Kanunun ek 1 inci ve 5510 sayılı Kanunun ek 2’nci maddeleri ile 5520 sayılı Kanunun 32/A maddesi gereğince karar verilmiştir” yer aldı.

ALAN: YAYINLANAN KARARI SEVİNÇLE KARŞILADIK

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Elazığ’ımızın Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice ilçelerinin Cazibe Merkezleri Programı kapsamında 6. Bölge teşviklerinden yararlanması için yayınlanan kararı sevinçle karşıladık. Her fırsatta ısrarla vurguladığımız gibi bu teşvikler, bölgede yapılacak yatırımları ve istihdamı arttırmak adına çok önemli bir adımdır. 6. Bölge teşviklerinden yararlanılması için OSB zorunluluğu olmadan 1 Milyon 500 Bin TL ve üzerindeki yatırımların 6. Bölge şartlarında değerlendirilmesi çok önemli bir madde. Allah’ın izniyle ilçelerimiz yatırımcılarına bu vesile ile daha kolay kavuşacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve desteği sayesinde, deprem bölgesinin önemli noktalarının bu teşviklerden yararlanması ile bölgede yaralar hızla sarılacaktır. Bu vesile ile Türkiye'mizin kalkınması için göstermiş olduğunu tüm çabalardan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi