MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından duyurulan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, programın uygulanması halinde makroekonomik istikrarın güçleneceğine inandığını vurguladı.

Başkan Gürkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Prof. Dr. Aşan’a Veda Programı Düzenlendi Prof. Dr. Aşan’a Veda Programı Düzenlendi

“Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi açıklandı. Açıklanan paketin ekonomide olumlu gelişmelere vesile olacağına inanıyoruz. Üç ana başlık içeren pakette taşıtlardan kamu binalarına, yatırım projelerinden diğer harcama türlerine kadar birçok alanda tedbirler ile halkımızın temel sorun olarak gördüğü enflasyon konusunda yürütülen kararlı mücadeleye de katkı sağlanması hedefleniyor. En önemli önceliği hayat pahalılığını bir sorun olmaktan çıkarmak olan bu programın dezenflasyon sürecine de katkı sağlaması hedefleniyor. Bizler iş dünyası olarak enflasyonla mücadeleyi odak alan tedbirlerin ekonomik programı daha da güçlendireceğini ve verimliliği arttıracağını düşünüyoruz. Devlet harcamalarının rasyonelleştirilmesi, israf ve verimsizliğe yol açan kamu harcamalarından tasarruf edilmesi ve bu kaynakların verimli harcama alanlarına yönlendirilmesi, sadece bütçe disiplini için değil, aynı zamanda ekonomik gelişme açısından da fayda sağlayacaktır. Böylece ülkemizin, uzun vadeli hedeflerine daha emin adımlarla ve sürdürülebilir biçimde ilerleyeceğine inanıyoruz. İnşallah bu tedbirlerin sonuçları en kısa sürede toplumumuzun faydasına olacak şekilde neticelenir.” İfadelerine yer verdi