Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver görevinden ayrıldı.

İl Başkanı Işıkver, 2023 yılında yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldığını açıkladı.

IŞIKVER: MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMAK NİYETİ İLE AYRILMIŞ BULUNMAKTAYIM

MHP Elazığ Semih Işıkver açıklamasında, “Değerli Yol ve Dava Arkadaşlarım. Kıymetli Elazığlılar. Türk Dünyasının Bilge Lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin tensip ve talimatları ile 26 Nisan 2018 tarihinde başladığım, 8 Kasım 2020 tarihinde yapılan İl Kongresi sonucunda Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Delegelerinin teveccühü ile yeniden seçildiğim Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanlığı görevimden; Saygıdeğer Büyüğümüz Devlet Bahçeli Beyefendinin İl Başkanları Toplantısında vermiş oldukları talimatları uyarınca, MHP Parti Tüzüğünün 94.Maddesine istinaden, önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak niyeti ile ayrılmış bulunmaktayım. Bilinmesini isterim ki; Asıl gayemiz; yaklaşık 5 senelik görev süremiz boyunca, gerek girdiğimiz seçimlerde, gerekse de ilimizin ve ülkemizin yaşadığı sıkıntılar karşısında birlikte omuzladığımız büyük mücadeleler sonucu İl ve İlçe Teşkilatları ile, İlçe Belediyeleri ile, Ülkü Ocakları ile, Bağlı ve Yan Kuruluşları ve Sendikaları ile, İl Genel ve Belediye Meclis Grupları ile, gün geçtikçe daha da çelikleşen bir anlayışla birbirine kenetlenerek, neredeyse ülkemizde bir çok teşkilata rol model olmayı başarmış MHP Elazığ Teşkilatının bu süreçten güçlenerek çıkabilmesini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

IŞIKVER: HER NE OLURSA OLSUN KALBİMDEKİ BU HİSSİYATI TERKETMEYECEĞİMİN TOPLUMUN HER KESİMİNCE BİLİNMESİ İSTERİM

Başkan Işıkver, “Yakın gelecekte gerçekleşecek olan ve ülkemiz adına tarihi önem taşıdığına inandığımız Genel ve Yerel Seçimlere doğru hızla ilerlerken; Milliyetçi/Ülkücü Hareketin, göreve başlayacak Yeni İl Başkanımızın etrafında birleşerek gelişecek süreçlere hazırlanması ve seçimlere daha dinamik bir teşkilat düzeni ile girebilmesi yegâne istek ve arzumuzdur. Bu itibarla daha güçlü bir geleceğin inşaası hususunda çok önemli gördüğümüz bu bayrak değişiminin akabinde, gelişecek yeni süreçte de Yeni İl Başkanımızın ve Teşkilatımızın emrinde olacağımı bir kez daha ifade etmek isterim. Her ne kadar Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğümüzün 94.Maddesinde belirtilen; ‘İl ve ilçelerin yönetim kurulu başkan ve üyesi olanlardan görev yaptıkları yerden milletvekilliği ve mahalli idareler seçimlerinde herhangi bir görev için aday adayı olmak isteyenlerin, Merkez Yönetim Kurulu tarafından seçim takvi­mi de dikkate alınarak belirlenen tarihe kadar görevlerinden istifaları zorunludur’ hükmüne istinaden görevden ayrılmış olsam da; Daha önce mütemadiyen toplum önünde tekrarladığım üzere, yaklaşık 5 senedir üstlenmiş olduğum ‘MHP Elazığ İl Başkanlığı vazifesinin şerefi, onuru bana da evlatlarıma da sülaleme de bir ömür boyunca yeter’ duygusunu yüreğimde yaşattığımın ve her ne olursa olsun kalbimdeki bu hissiyatı terketmeyeceğimin toplumun her kesimince bilinmesi isterim” şeklinde konuştu.

IŞIKVER: HANGİ DAVA ARKADAŞIMIZ UYGUN GÖRÜRLERSE SONUNA KADAR DESTEKLEYECEĞİMİ DE KAMUOYU ÖNÜNDE AÇIK YÜREKLİLİKLE İFADE ETMEK İSTERİM

Başkan Semih Işıkver, “Aday adaylığı hususunda da, bütün kurumsal şeması ile teşkilatımızdan ve tabanımızdan bu yönde güçlü bir talep gelmemesi halinde kesinlikle müracaat etmeyeceğimi, sürecin sonunda Sayın Genel Başkanımız ve Teşkilatımız hangi dava arkadaşımızı uygun görürlerse sonuna kadar destekleyeceğimi de kamuoyu önünde açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Bundan sonraki süreçte şahsi ikbal ve ukba gailesinde olmayacağımı, yaşadığım süre boyunca koşullar ne olursa olsun, Lider Devlet Bahçeli’nin, partimin ve teşkilatımın emrinde olacağımı da gururla ifade etmek isterim. Bana bu kutlu davaya hizmet etme imkanını bahşeden ve görev sürem boyunca her koşulda şahsımı ve teşkilatımı destekleyen Saygıdeğer Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, Teşkilat Başkanımız Sn. Edip Semih Yalçın’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Divan Üyesi Büyüklerimize şükranlarımı arz ederim. ‘Önce Yol Arkadaşı, Sonra Yol’ şiarı ile nice onurlu kavgalarda omuz omuza yol yürüdüğümüz bütün yol, dava ve kader arkadaşlarımdan, ülküdaşlarımdan ve bütün hemşehrilerimizden helallik dilerim. Bizim de hakkımız varsa; Büyükten küçüğe, Bizi seven sevmeyen, Bütün ülkücülere analarının ak sütü gibi helal olsun.. Allah’a emanet olun.. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.