HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Eti Kurum A.Ş.'nin maden işçilerinin haklı taleplerini desteklediklerini ve işçilerin yanında olduklarını belirtti.

Kavaklı, “Şehrimizin yeraltı zenginlikleri ve işçilerimizin emeği ile servetlerine servet katan işletme sahipleri, devede kulak misali bir ücretle işçileri çalıştırmaktan vazgeçmelidir” diyerek, şirketlerin kazançlarını adil bir şekilde paylaşmalarını ve işçilerin haklarını vermelerini talep etti.

Kavaklı’nın yaptığı açıklama şöyle:

Yer altındaki zorlu şartlarda çalışan maden işçileri, emeğinin karşılığını alamadıklarını dile getirerek taban maaşlarında artış, bayramlarda çalışan işçilere 1/3 oranında ücret ödenmesi ve yılda 4 maaş ikramiye verilmesini talep ediyor.

Yeraltı zenginliklerimiz, işçimize ve emekçimize yeteri kadar fayda sağlamadığı gibi, ilimize de katkısı hissedilmemektedir. Şirket sahiplerini milyoner hale getiren bu sistem, emekçilerimizi bir parça ekmeğe muhtaç bırakmamalıdır. Bu adaletsizlik karşısında sessiz kalamayız.

Elazığ 112 Acil Çağrı Merkezi, 6 Ayda 307 Bin Çağrı Aldı Elazığ 112 Acil Çağrı Merkezi, 6 Ayda 307 Bin Çağrı Aldı

Emeğinin karşılığını talep eden işçilerin yanındayız. Onların haklarını en üst düzeyde savunuyor ve talep ediyoruz. Şirketler kazanırken bu şehrin evlatları da kazanmalı, hakları tastamam verilmelidir.

HÜDA PAR olarak, işçilerimizin haklarının korunması ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. İşçilerin insanca çalışma ve yaşama hakkını savunmaktan geri durmayacağız.

Editör: Batuhan Baskal