Elazığ'ın maden yataklarına ev sahipliği yapan Alacakaya ilçesindeki madenlerde çalışan işçiler, hak taleplerini duyurmak için sessiz oturma eylemine devam ediyor.

23 Elazığ FK Başkanlığına Arif Osman Gençtürk Seçildi 23 Elazığ FK Başkanlığına Arif Osman Gençtürk Seçildi

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, işçilerin haklı taleplerinin dikkate alınması gerektiğini belirterek, firma yetkililerini duyarlı olmaya çağırdı.

Prof. Dr. Keleş, sürecin olumlu bir şekilde sonuçlanması için ilgili taraflarla gerekli görüşmeleri gerçekleştirdiklerini ve konuyu yakından takip ettiklerini ifade etti.

“İşçi kardeşlerimizin hak taleplerinin yerine getirilmesi için onların yanındayız. Sağduyu ve karşılıklı anlayışla bu sorunun en kısa sürede çözüleceğine yürekten inanıyorum,” diyen Keleş, işçilerin yanında olduklarını belirtti.

Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, eylemin barışçıl ve sağduyulu bir şekilde devam etmesini umduğunu ve işçilerin haklarının korunması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. Konuyla ilgili gelişmelerin takip edileceğini ve kamuoyunun bilgilendirilmeye devam edileceğini söyledi.

Itz6 G Gr O 400X400-1

Editör: Batuhan Baskal