Elazığ Genç Sivanlılar Derneği Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

SARIKAYA: “YÖNETİMİME, ÜYELERİME SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Genel Kurulda Başkanlığa yeniden seçilen Elazığ Genç Sivanlılar Dernek Başkanı Muzaffer Sarıkaya, “Elazığsporumuz 2. Lige çıktı ben takımı gerek yönetimi hepsini tebrik ediyorum Elazığ’a büyük başarı getirdiler iyi ki varlar diyorum. Bütün yönetim arkadaşlarıma teşekkür ediyorum biz daha büyük bir başarıya gitmek istiyoruz. Biz bunu kurulduğumuz günden bu yana yaklaşık 4 yıllık bir dernek olmamıza rağmen birçok yerde başarımız vardır ki özellikle iş konusunda. Birçok kardeşimizi işe yerleştirdik ve çoğu da bizim derneğimizden olmayan insanlar. Ben bugün yapılan seçimde beni bu göreve yeniden layık gören yönetimime, üyelerime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

SARIKAYA: “BU İŞE KARŞI OLACAĞIMIZI BELİRTMEK İSTİYORUM”

Başkan Sarıkaya, hemşehrilerinin sorunlarını çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını söyleyerek, “Daha önceden çalışan Maden’de pek çalışanımız yok fakat bu yeni gelecek olan Madenimiz en birinci isteğimiz şudur ki bölge insanımız varken dışarıdan insan getirip çalıştırmamak lazım. Maden’in oraya yapacağı 2500 konut. Ben buradan tekrar ediyorum yapılacak 2500 konut herhangi bir bölgeye yapılmasını biz istemiyoruz bu talebimizdir ben bunu gereken yerlere de yazılı olarak talepte bulundu bizim derneğimizin ve bölge insanının yaşayabileceği Doğanlı Mezrası dediğimiz yerde bu 2500 konutun yapılması gerekiyor. Bu 2500 konut yapıldığı zaman bu köylerle birleştirildiği zaman belde olma yoluna gitme durumumuz vardır. Belde bile olabiliyoruz onun için buradan yetkililere sesleniyorum yapılacak konutların bölge insanının istediği yere yapılsın yani bizim dışımızda bölge insanın istediği yerin dışına yapıldığı zaman bu işe karşı olacağımızı belirtmek istiyorum” diye kaydetti.

Elazığlı İçişleri Bakan Yardımcısı Aktaş, Bayram Nedeniyle Elazığ’da Elazığlı İçişleri Bakan Yardımcısı Aktaş, Bayram Nedeniyle Elazığ’da

Ewartrfcvgr (3)

Editör: Yakup Uğur