Elazığ Belediye Meclisi Kasım ayı toplantıları ilk oturumuyla başladı..

Toplantının ilk oturumuna başkanlık yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yürütülen çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgiler aktardı.

AFAD konutlarının yapımının devam ettiğini kaydeden Başkan Şerifoğulları, mahallelerin kentsel dönüşüm çalışmaları ile yapı stokunun yenilendiğini kaydetti.

Başkan Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi İmar Planının mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili de meclis üyelerine bilgiler aktararak, mahkemeye sunulan maddeleri bertaraf etmek için çalışmalara başladıklarını, 15 Kasım tarihinde de meclis üyeleri ile buluşacaklarını söyledi.

Açıklamalarının ardından Başkan Şerifoğulları, meclis üyelerine söz verdi..

İlk sözü MHP Meclis Üyesi Mehmet Çak aldı ve Çayda Çıra Kavşağına battı çıktı projesi ile ilgili konuştu.

Daha sonra MHP Meclis Üyesi Burak Düzenli söz aldı..

Gelen sorular üzerine Abdullahpaşa Mahallesi’nde yürütülecek olan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili de bilgiler aktaran Başkan Şerifoğulları, vatandaşın taleplerinin bundan sonraki çalışmalarda baz alınacağını söyledi.

CHP Meclis Üyesi Cafer Yeşil de konuşmasında Necmettin Erbakan Bulvarı ve Gülmez mezarlığı ile ilgili şikayetlerini dile getirdi.

Başkan Şerifoğulları da, talimatı verdi ve bir sonraki toplantıda bu konunun konuşmaması ve Gülmez Mezarlığının yolunun yapılması talimatını verdi.

Yeşil’in, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ ziyaretinde randevu verilmemesine değindi. Başkan Şerifoğulları da, kamu yatırımlarıyla yapılan çalışmaların şova dönüştürülmemesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra konuşan İYİ Parti Meclis Üyesi Gültekin Koç, yürütmeyi durdurma kararı verilen imar planı ile ilgili konuştu.

Elazığ Belediyesi’nin borçları ile ilgili de sorularını yönelten Koç, belediyenin sürekli kredi çektiğini ifade etti.

Başkan Şerifoğulları da, çok iyi planlama yaparak, projelerini yürüttüklerini, krediye fazlasıyla yönelmediklerini söyledi.

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

VİDEO