Cumhur İttifakı Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı ve Semih Işıkver’in katılımıyla Elazığ’da görev yapan il müdürleri ile bir araya gelerek deprem sonrası hasar tespit çalışmalarında gelinen son durumu ve devamında yapılacak faaliyetler hakkında değerlendirmede bulundular.

İl Özel İdaresi’nde yapılan toplantıya Cumhur ittifakı Elazığ Milletvekillerinin yanı sıra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hikmet Şişecioğlu, AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş ve diğer yetkililer katıldılar.

Hacı Hulusi Yahyagil Pazar Günü Düzenlenecek Olan Programla Anılacak Hacı Hulusi Yahyagil Pazar Günü Düzenlenecek Olan Programla Anılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Yasama faaliyetlerine ara vermesinin ardından Cumhur ittifakı Milletvekilleri, Elazığ'ın öncelikli sorunlarının istişare edildiği toplantıda özellikle aciliyeti olan Afetzedelerin eksik kalan ödemeleri, 2020 yılında meydana gelen depremde yıkım bekleyen binaların durumu ve hak sahipliği durumu, işyeri hak sahiplikleri, TOKİ konutlarında iş yeri sorunu ve teslimi yapılan konutlardaki eksikliklerin giderilmesi, 2023 depremi sonrası hasar tespiti ve hak sahipliği, ayrıca kırsal bölgede yapılan konutların takibi gibi konular başta olmak üzere birçok sorunun çözümüne yönelik değerlendirmede bulundular.

“DAHA GENİŞ KAPSAMLI TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Cumhur İttifakı Elazığ Milletvekilleri Elazığ’ın menfaatlerinin her şeyden önde geldiğini ifade ederek, “Her alanda kalkınmış, müreffeh ayrıca sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda Türkiye Yüzyılı’na yakışır marka şehir haline getirebilmek için gece gündüz demeden çalışacaklarını, bunun için Ankara’da tüm kurum ve kuruluşlar nezdinde Elazığ’ı en güzel şekilde temsil edeceklerini, çalışmalarına da bu inanç ve azimle Elazığ için durmadan yorulmadan üretip çalışmaya devam anlayışıyla sürdüreceklerini dile getirdiler. Bir sonraki toplantıya muhtarları da davet ederek daha geniş kapsamlı toplantı gerçekleştireceklerini” söylediler.

Editör: Haber Merkezi