Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5'inci ve 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Ortaokullarda 5'inci sınıflarda, liselerde 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5'inci ve 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısı, saat 16.00'da başladı. Yoğun gündem maddelerinin yer aldığı toplantı 3 saat 15 dakika sürdü.

Ulaşım araçları başta olmak üzere çok sayıda insanın bir arada bulunduğu alanlarla ilgili denetimler devam edecek. Yerli aşıda 2 hafta içinde insan deneylerine başlanacağı görülüyor. Özellikle temaslı kişilerin takibi çok sıkı şekilde yapılacak. Hedefimiz önümüzdeki bahara kadar aşı çalışamalarını tamamlamak.

5 ve 9. sınıflarda yüz yüze eğitim 2 Kasım'da başlayacak.

'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasında 2 milyar 80 milyon liralık kaynağı hane başı bin lira olarak dağıttık. 1 milyon 400 bin sigortalımıza prim desteği verdik.

Lisans öğrencilerine burs programı

Lisans seviyesindeki öğrencilerimiz için Stajyer Araştırmacı Burs Programı'nı başlatıyoruz.

Ortaokullarda 5'inci sınıflarda, liselerde 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz.

Lisans eğitiminin her seviyesindeki 1000 gencimiz, TÜBİTAK Enstitülerinde ya da TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev almak suretiyle bu programdan yararlanabilecek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103