KPSS ve Öğretmenlik Sınavına Giriş Belgeleri Erişimde

KPSS A grubu ve öğretmenlik için 27-28 Mayıs'ta yapılacak sınavlar için düzenlenen giriş belgeleri erişime açıldı.

KPSS ve Öğretmenlik Sınavına Giriş Belgeleri Erişimde

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve öğretmenlik için 27-28 Mayıs'ta yapılacak sınavlar için düzenlenen giriş belgeleri erişime açıldı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince adaylara sınav başlangıcından 15 dakika öncesinde salona alınma işlemlerinin tamamlanacağı uyarısı yapıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2017 KPSS A Grubu (alan bilgisi) ve öğretmenlik adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren belgeyi, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek.

2017 KPSS alan sınavlarının birinci oturumu 27 Mayıs saat 10.00'da kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri testlerinden uygulanacak.

KPSS alan sınavlarının ikinci oturumu 27 Mayıs saat 14.30'da hukuk, iktisat ve maliye, üçüncü oturumu da 28 Mayıs saat 10.00'da işletme, muhasebe ve istatistik testlerinden düzenlenecek.

ÖSYM'den adaylara uyarı

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, KPSS alan sınavları oturumlarının başlangıç saatlerinden 15 dakika öncesinde adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak.

27 Mayıs Cumartesi saat 10.00'da başlayacak birinci ve üçüncü oturumlar öncesi adaylar 09.45'e kadar, aynı gün 14.30'da yapılacak ikinci oturum öncesi ise 13.45'e kadar sınav binalarına girebilecek. Bu saatlerden sonra gelen adaylar sınava alınmayacak

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137