LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

LGS 2022 yılında 5 Haziran’da iki oturum şeklinde gerçekleşti. Öğrenciler iki oturum için verilen süre aralığında soruları yanıtlamaya çalıştılar. Sınav sonuçları ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı 30 Haziran tarihine işaret etmişti. LGS sonuçları meb.gov.tr adresinden sorgulanabiliyor. İşte LGS sonuçları sorgulama ekranı...

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

LGS sonuçları hakkında açıklama yapıldı ve sonuçlar erişime açıldı. 5 Haziran’da düzenlenen LGS’ye giren adaylar heyecanla lise sınavı sonuçlarını bekliyorlardı.

LGS’ye Türkiye genelinde 1 milyon 236 bin öğrenci katıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘İlk değerlendirmeler bitirildi. Sıkıntılı bir sürecimiz yok. Bakanlık olarak hiçbir zaman erken açıklamaya gitmedik. Hangi tarihte söz vermişsek o tarihte açıklayacağız’ açıklamasını yapmıştı.

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS sonuçları 30 Haziran tarihinde açıklandı. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Öğrenciler LGS sonuçları 2022 sayfası üzerinden sınav sonucunu sorgulama işlemi gerçekleştirebilecekler.

LGS SONUÇLARI SORGULAMA

LGS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Geçtiğimiz yıl Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav sonucuna göre yapılacak lise tercihleri, 5 Temmuz 2021'de başlamıştı. Ancak bu sene LGS tercihlerinin başlayacağı tarihe ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı'ndan henüz bir açıklama yapılmadı.

LGS tercih kılavuzu ve tercih tarihleri, 30 Haziran'da sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından netleşecek. Konuyla ilgili gelişmelere haberlerimizde yer vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2022, 09:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109