YKS Sınav Yerleri Açıklandı

ÖSYM tarafından gelen son dakika duyurusuna göre YKS sınav yerleri belli oldu. 17-18 Haziran'da sınava girecek olan adaylar üniversite sınav yerleri sorgulaması yaparak YKS sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır sorusuna yanıt arıyor. Gelen açıklamada 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sınav giriş belgeleri yayımlandı.

YKS Sınav Yerleri Açıklandı

YKS sınav yerleri/giriş belgesi ile ilgili sorgulamalar an itibariyle başladı. 31 Mayıs ÖSYM duyurusu ile üniversite giriş belgesi yayınlandı.

Böylelikle, adayların TYT, AYT ve YDT oturumlarına nerede katılım göstereceği netlik kazandı.

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI AÇILDI

YKS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı erişime açıldı. Bu yıl TYT 17 Haziran'da, AYT ve YDT ise 18 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Peki, YKS sınav yerleri giriş belgesi nasıl alınır, sorgulama nereden yapılır?

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 17 Haziran 2023'te yapılacak 2023-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023'te uygulanacak 2023-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile 2023-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137