17 Mart Altın Fiyatları

Ekonomide vatandaşların yakından takip ettiği altın fiyatları ile ilgili son dakika hareketlilikleri yaşanmaya devam ediyor. Düğün mevsiminin de yaklaşması ile kültürel bağlamda önemli bir yere sahip olan sarı metal, borsa ve döviz rakamlarının ardından son dakika altın fiyatları sorgulamaları şeklinde ile yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu haftayı dalgalı bir seyir ile geçiren altının başta Kapalıçarşı fiyatları büyük bir ilgi görüyor. Peki, bugün gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar? Haberimizin detaylarından son dakika 22 ayar bilezik, gram, yarım, tam, cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatları hakkında canlı ve güncel rakamları öğrenebilirsiniz. İşte, uzman yorumları ile 17 Mart 2019 Pazar bugün canlı rakamlar...

17 Mart Altın Fiyatları

Ekonomi başlığı altında döviz ve borsadaki son gidişat ile beraber altın fiyatları da en çok araştırılanlar arasında dikkat çekmektedir.

Öyle ki, düğün mevsiminin yaklaşması neticesinde sorgulamalar da artış göstermiştir.

Bu bağlamda, Pazartesi gününden itibaren döviz fiyatlarının içerisinde bulunduğu inişli çıkışın durumun yanında çeyrek altın başta olmak üzere altın fiyatları da dalgalı bir grafik içerinde bulunuyor ve konuya yönelik son dakika araştırmalar da gerçekleştiriliyor.

Coğrafyamızın kültüründe de son derece önemli bir öge olmasının yanında, yatırım ve hediyelik eşya olarak görülen altın, bireylerin yoğun ilgi gösterdiği nesnelerden bir tanesidir.

GRAM ALTIN FİYATLARI

Gram altın, son senelerde büyük bir ilgi görerek çeyrek altına oranla oldukça tercih edilmeye başlandı.

Bununla birlikte gram altın fiyatlarındaki sorgulamalar da aynı doğrultuda yoğun bir şekilde devam ediyor. Gram altın, 17 Mart 2019 gününe 227,96 TL'den alınıp 228,06 TL'den satılarak başladı.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Uzun yıllar boyunca büyük rağbet gören çeyrek altın, en çok tercih edilen tür olarak dikkat bilinmektedir. Çeyrek altın düğünlerde de akla gelen ilk hediyedir, aynı şekilde birikim açısından da yastıkaltı biriktirilen altınların büyük çoğunluğu çeyrek altındır.

Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 365,92 TL'den alınırken 374,17 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Yarım altın ile çeyrek altın arasındaki fark yarım altının kolay kolay bozdurulmayan birikim anlayışıyla değerlendirilmesidir. Yarım altın da genellikle düğünlerde gelin ve damadın aile fertleri, arkadaşları tarafından armağan edilir.

Yarım altın bugün 729,54 TL'den alınırken 748,34 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Tam altın fiyatları da vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor.

Tam altın bugün itibariyle 1.463,66 TL'den alınırken 1.492,10 TL'den satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI FİYATLARI

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını hem daha pahalı hem daha ağır olduğu için kolay kolay bozdurulmaz.

Cumhuriyet altın fiyatlarında son durum şu şekilde; 1.522,00 TL'den alınırken 1.532,00 TL'den satılıyor.

22 AYAR BİLEZİK FİYATLARI BUGÜN NE KADAR?

17 Mart 2019 Pazar günü 208,57 TL'den alınan 22 ayar bilezik, 208,71 TL'den satılarak işlem görüyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7