22 Aralık Döviz Fiyatları

22 Aralık 2018 günü dolar kuru hafta sonu işlem yapacak kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Piyasaların kapanmasının ardından euro ve dolar kurunun hangi seviyede yer aldığı merak konusu oldu. Peki, geçtiğimiz haftalarda 6 TL’nin altına kadar gerileyen euro 22 Aralık’ta ne kadar?

22 Aralık Döviz Fiyatları

Dolar kuru bugün döviz alım-satımı yapmak isteyen kişiler tarafından araştırılıyor.

Alınan ekonomik tedbirler sonrasında dolar ve euro kurunda yaşanan gerileme TL’nin yabancı para birimleri karşısında değer kazanmasıyla sonuçlanmıştı.

Peki, kurların dengelenmeye başladığı süreç sonrasında dolar ve euro ne kadar oldu?

DOLAR KURU

Bu hafta 5,23 TL’nin altına kadar düşen dolar hafta sonuna doğru eski seviyesine ilerlemeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda istikrarlı bir şekilde düşen dolar dönem dönem eski seviyesine yükselmişti. Hafta sonunda ise 22 Aralık 2018 günü dolar kuru 5,31 TL seviyelerinde bulunuyor.

EURO NE KADAR?

Doların ardından en fazla merak edilen para birimi olan euro ise geçtiğimiz günlerde uzun zaman sonra 6 TL’nin gerilerine düşmüştü. Yeni haftanın son günlerinde ise euro 6,04 TL seviyelerinde bulunuyor.

STERLİN KAÇ TL?

Brexit süreci sonrasında önemli bir kayıp yaşayan sterlin hafta sonuna doğru TL karşısında 0,77’lik bir değişim yaşamıştı. Sterlinin 22 Aralık’ta TL karşısındaki değeri ise 6,71 TL.

Fed kararının ardından dolarda başlayan değer kazancı eğilimi küresel büyüme endişeleriyle birlikte kalıcı olamadı ve dolar kuru perşembe günü yeniden yönünü aşağı çevirerek cuma gününü 5.25 TL civarında tamamladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137