Ağbal Vergi Yapılandırmasının Faydasına Değindi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Malatya’ya gitmek için bugün havayoluyla Elazığ havalimanına iniş yaptı ve burada değerlendirmelerde bulundu.

Ağbal Vergi Yapılandırmasının Faydasına Değindi

Elazığ Havalimanında Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal son yapılan vergi yapılandırmasına dair açıklamalarda bulundu.

Son yapılan vergi yapılandırmasından çok memnun olduklarını dile getiren Ağbal, “Beklediğimizden daha fazla bir ödeme aldık. Bu yeniden kapılandırma geçen sene ağustos ayında yaptığımız yeniden yapılandırmaların mayıs ayındaki ödemeleriydi. Mayıs ayında yoğun bir kampanya yürüttük. Bütün iletişim kanallarını kullanıp vatandaşımıza ulaştık. Medya ve sosyal medyayı kullandık ancak vatandaşımız ödemeleri son gün yaptı. Mayıs ayında yurt genelinde iki buçuk milyar lira kaynak topladık.  Bunun bir milyarı son yünde 31 mayısta yatırıldı. Ben mayıs ayında bu ödemelerini yapan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Devlet olarak bir bütçemiz açısından gelir toplamış olduk. Diğer taraftan sosyal güvenlik kurumlarına olan borçlarını yapılandırma imkanı oluştu. Büyük bir imkan bu. Faiz oranları düşürüldü, cezalar alınmadı 36 aya kadar taksit geldi. Artık devlet ne yapsın. Vatandaşımız bu imkanlara karşılık vermeli. Karşılık veren bütün vatandaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandıktan sonra ödeme gücü olup ödeme yapmayanlar hakkında devletin gerekli çalışmaları yapacağının altını çizdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137