Altın Son Üç Ayın Zirvesinde

Altının ons fiyatı, 1.822 dolarla 16 Şubat'tan bu yana gördüğü en yüksek seviyeye çıkarken, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizi ise yüzde 1,56'ya geriledi. Dolar endeksi ise yüzde 0,5 azalışla 90,8'e indi.

Altın Son Üç Ayın Zirvesinde

Küresel piyasalar pozitif görünümünü korurken, bugün ABD'de açıklanacak nisan ayı istihdam raporundaki veriler takip edilecek.

Ekonomi yönetimi yetkililerinin varlık fiyatları ve olası sıkılaştırma adımlarına karşı uyarıları devam etse de pay piyasalarının yükseliş eğilimini sürdürmesi dikkati çekiyor.

Dün Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sağlanan politika desteğinin çok dikkatli bir şekilde geri çekilmesi gerektiğini belirterek, dünyanın yükselen faiz oranlarına hazırlanması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından yayımlanan "Finansal İstikrar Raporu"nda, riskli varlıkların fiyatlarının genel olarak daha da yükseldiği belirtilerek, varlık fiyatlarının risk iştahının azalması durumunda önemli düşüşlere açık olabileceği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103