Antalyalı Turizmci Yeni Pazarları Hedefine Aldı

Korona virüs sürecinden ders çıkardıklarını söyleyen Antalyalı turizmciler, belirli pazarlara yoğunlaşmanın yanı sıra yeni ülkelerin vatandaşlarını da hedefleyen çalışmalara hazırlanıyor.

Antalyalı Turizmci Yeni Pazarları Hedefine Aldı

Türkiye'nin en çok turist ağırlayan ili Antalya, turizm hedeflerine gelen turist yelpazesini genişletmeyi ekledi.

Antalya'ya En Fazla Rus Turist Geliyor

Yılı yaklaşık 4 milyon turistle kapatmayı hedefleyen Antalya, bu yıl en fazla Rus turistleri ağırladı. Kente gelen turistlerin yarısından fazlasını Ruslar oluşturdu. İkinci sırada ise Ukraynalılar yer aldı. Ukraynalıları Almanlar ve İngilizler takip etti.

Bu Yıl Antalya, Dünya Genelinde Bir Başarı Elde Etti

Antalya, korona virüs sürecinde gelen turist sayısı bakımından dünya genelinde birçok ünlü turizm destinasyonunu geride bıraktı.

Gelecek Yıl İçin Hazırlıklar Başladı

Gelecek yıl için hazırlıklara başlayan sektör temsilcileri, özellikle pazar yelpazesini daha da genişletmek istiyor.

"Alternatif Pazarlar Peşindeyiz"

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca, son yıllarda pazar çeşitliliği konusunda çok yoğun çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Korona virüsün kendilerine önemli dersler verdiğini vurgulayan Atmaca, "Şu an 2021'in hazırlıklarını yapıyoruz. Kovid-19'un bize öğrettiği yeni derslerle bambaşka bir hizmet, bambaşka bir güvenli turizm sertifikası anlayışıyla hızla yolumuza devam edeceğiz. Gelecek yıllar için alternatif pazarlar peşindeyiz, önemli girişimlerimiz var. Sadece birkaç noktadan değil, dünyanın her köşesinden turist çekmek istiyoruz." diye konuştu.

Üç Temel Strateji: Pazar, Ürün Çeşitliliği ve Tanıtım

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı da özellikle Rusya'nın Antalya için önemli bir pazar olduğunu, halen Rus turistlerin gelmeye devam ettiğini belirtti.

Sektör olarak pazar çeşitlenmesi konusunda yeni çalışmalarının olacağına dikkati çeken Yağcı, "2023 turizm stratejimiz hem ürün hem pazar çeşitliliği geliştirmek. Bu noktada atılımlarımız olacak. Zaten salgından önce pazar ve ürün çeşitliliği ile tanıtım, bu 3 temel strateji gündemdeydi." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109