Bakan Bilgin Maaşlarda İyileştirme İçin Tarih Verdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" açıklamasına ilişkin detayları verdi. Memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise gerçekleşen 6 aylık enflasyon oranında zam alacaklarını hatırlatan Bakan Bilgin, yol haritasının belirlenmesi için de haziran ayını işaret etti.

Bakan Bilgin Maaşlarda İyileştirme İçin Tarih Verdi!

Milyonlarca çalışan ve emekliyi ilgilendiren düzenlemeyi dün kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Konuyla ilgili ayrıntılar ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Bilgin, hükümetin, çalışanları, emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu duyurdu.

"EMEKLİLERE ENFLASYON FARKI ÖDENECEK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" ifadelerine ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Bilgin, memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise gerçekleşen 6 aylık enflasyon oranında zam alacaklarını hatırlattı.

BAKAN BİLGİN HAZİRAN AYINI İŞARET ETTİ

Hükümet olarak çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu belirten Bilgin, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin yol haritasını belirleyeceklerini kaydetti.

ERDOĞAN: ALIM GÜCÜNÜ İYİLEŞTİRECEĞİZ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, "Vatandaşlarımızın hayat pahalılığının yol açtığı sıkıntılar sebebiyle zor günler geçirdiğini biliyoruz. Bilhassa dar gelirli insanlarımızın alın güçlerinde ki düşüşün farkındayız. Bir yandan enflasyonu dinleyecek tedbirleri alırken diğer yandan da ücretlerde yaptığımız artışlarla alım gücündeki gerilemeyi telafi etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.(haberler.com)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 15:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİRİ TERCÜME ETSİN BUNLARI
BİRİ TERCÜME ETSİN BUNLARI - 1 hafta Önce

ALLAH PEYGAMBER SEVERSENİZ NE DİYORSUNUZ SİZ??? ZATEN TEMMEUZDA ENFLASYON FARKI VAR KAÇIŞ YOK. ÇÜNKÜ TOPLU SÖZLEŞMEDE BU VAR. SİZ NİYE KELİME OYUNU YAPIYORSUNUZ. ENFLASYON FARKI dışında refah payı vermeniz gerekiyor siz onu düşünün..enflasyon farkı dışında en az yüzde 40 vermeniz gerekiyor ki 1 ocak 2022 şartlalrına dönülsün..ama nerdee bitti

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117