Dördüzleri Olan Annenin İlk İsteği, Eşine İş İstemek Oldu

Dün açıklanan işsizlik rakamlarına göre Türkiye'deki işsiz sayısı 1 milyon 11 bin artarak 4 milyon 302 bin kişi oldu. Mardin'de dördüz doğuran Kesra Özer'in doğumdan sonra kendisine sorulan "Ne istiyorsun?" sorusuna verdiği cevap ise işsizliğin ulaştığı boyutu özetler cinsten. Vefalı annenin ilk isteği işsiz olan eşine iş istemek oldu.

Dördüzleri Olan Annenin İlk İsteği, Eşine İş İstemek Oldu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, dördüz dünyaya getiren Kesra Özer (27), bakım masrafları nedeniyle yetkililerden yardım bekliyor.

Kızıltepe ilçesinde oturan Kesra Özer ve İsmail Akman (30) çifti, geçen yıl Haziran ayında dini nikahla birlikte yaşamaya başladı. Kesra Özer, Mardin'deki özel hastanede dördüz dünyaya getirdi. 1 kilo 100 gram ile 1 kilo 400 gram arasında dünyaya gelen ikisi kız, ikisi erkek bebekler, kuvöze alındı. Dünyaya gelen dördüz bebekleri ailede buruk sevinç yaşattı. Kesra Özer, işsiz olan eşi İsmail Akman'a iş istedi.

"EŞİME BİR İŞ VERİLSİN"

Özer, bebeklerine nasıl bakacakları konusunda endişeli olduklarını anlatarak, "Geçen yıl evlendim. Dört çocuk sahibi oldum, çok şükür Allah'ıma. Henüz isimlerini düşünmedik. 3 gündür heyecandan uyuyamıyordum. Dördüz olacağı 2 aylıkken belli oldu. Epey bir şoka girmiştik eşimle. Dört bebeğimiz oldu. Bundan dolayı ne kadar şükür etsek azdır. Bu Allah'ın bir lütfü. Dört çocuğum olduğu için çok mutluyum ama bakımları çok zor. Eşim günü birlik işlerde çalışıyor. İş olsa çalışır, olmadığında çalışmıyor. Anne sütü yetmediği için mama ile beslemek zorundayız. Bezleri, elbiseleri, bakımları çok zor olacak. Bu konuda devlet yetkilileri ve iş adamlarından yardım bekliyorum. Eşime bir iş verilsin" dedi

Dr. Güzide Kurt ise bebeklerin sağlık durumlarının iyi olduğunu ve birkaç gün sonra taburcu edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7