İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına 236 milyon lira ödendi

İhtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul masrafları ve diğer gereksinimlerini karşılamaları için şubat ayında toplam 236 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldı.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına 236 milyon lira ödendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Şubat Ayı Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) Ödemesi"ne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Bakanlığın birçok sosyal hizmet sunduğunu belirten Yanık, SED'in de çocukların desteklenmesine yönelik bir hizmet modeli olduğunu aktardı.

"Aile bütünlüğünü korumayı hedefliyoruz"

Yanık, aile odaklı bir uygulama olan SED ile çocukların ekonomik nedenlerle ailelerinden uzakta büyümesinin önlenmesinin amaçlandığını vurgulayarak şunları kaydetti:

"İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için bu ay toplam 236 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek ödüyoruz. SED, ailelere çocuklarının okul masrafları ve diğer gereksinimlerini karşılamaları amacıyla ödenmektedir.

SED hizmetimizle ihtiyaç sahibi ailelerimizi desteklemeyi, aile bütünlüğünü korumayı hedefliyoruz. Ekonomik nedenlerle aile bireylerinin birbirinden kopmasını önleyerek, çocuklarımızın sağlıklı büyümeleri için hem maddi hem de manevi destek sunuyoruz. SED ödemesinden yararlanan çocuklarımız için birçok etkinlik düzenleyerek maddi desteğin yanı sıra çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerine de ortam sağlıyoruz."

144 bin çocuk yararlanıyor

Bakan Yanık, SED hizmetinden 144 bin çocuğun yararlandığını ifade ederek "Geçen ay her bir çocuk için ödenen ortalama miktar 1259 liradan 1611 liraya yükseltildi." hatırlatmasında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109