Kripto Paralarda Hızlı Yükseliş

Kripto para dünyasında yeni direnç noktalarının kırılmasıyla yükselişin kalıcı olması beklentisi oluştu. Bitcoin çok uzun süre sonra 19 bin dolar seviyesini aştı.

Kripto Paralarda Hızlı Yükseliş

Kripto para piyasalarında uzun süreli bekleyiş sonrasında hareketlenme başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin ile başlayan yukarı yönlü hareket kısa sürede dikkatleri üstüne çekti.

Bitcoin 8 Kasım'dan bu yana ilk kez 19.000 doların üzerini gördü. Son 9 gündür yükselen Bitcoin 2023'te şu ana kadar yüzde 13.5 değer kazandı.

Bitcoin 2021 yılı Kasım ayında 69 bin dolarla tarihi yüksek seviyesini gördükten sonra hızlı düşüş periyoduna girmişti.

Kripto paralara olan güven sarsılması ve sebepsiz düşüşler nedeniyle yatırımcılar kaçarken kalan yatırımcılar büyük zarara uğradı.

HACİM 1 TRİLYON DOLARIN ALTINDA

1 trilyon doların altında düşen hacim uzun süre yatırımcı gelmesine engel oldu. Güven sarsılması nedeniyle Bitcoin uzun süre 15-16 bin dolar seviyelerinde işlem gördü.

BİTCOİN 19 BİN DOLARI GÖRDÜ

Çok uzun süre sonra Bitcoin 19 bin 74 doları gördü. 16 bin dolar seviyelerinden yükseliş yaşayan Bitcoin kısa sürede yüzde 19 civarında kazanç sağladı. Ethereum 1200 dolar seviyelerinden 1400 dolar seviyelerine sıçrama yaşadı. Böylece Ethereum da kısa sürede yüzde 17 civarında kazandırdı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109