Turkcell, Varlık Fonu'na Resmen Devredildi

Bugün yapılan Olağan Genel Kurul toplantısıyla telekomünikasyon şirketi Turkcell'in, Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı. Ana sözleşmede değişen maddeler, pay sahiplerince kabul edildi.

Turkcell, Varlık Fonu'na Resmen Devredildi

Uzun süredir değerlendirme altında bulunan Turkcell'in, Türkiye Varlık Fonu'na devredilmesi resmi sonuca ulaştı.

Turkcell’in ana hissedarlarının uzun süredir üzerinde çalıştıkları ve Turkcell Genel Kurulu’na taşıdıkları şirketin Ana Sözleşmesi’nde değişiklik öngören maddeler, pay sahipleri tarafından kabul edildi.

Yapılan değişiklikler sonrasında hissedarlar arasında gerçekleşmesi öngörülen hisse devir işlemleri ile birlikte, şirketin yüzde 49 oranındaki halka açık hisseleri Borsa İstanbul ve New York Borsası’nda işlem görmeye devam ederken, Türkiye Varlık Fonu’nun yüzde 26,2 pay ile Turkcell’in en büyük hissedarı durumuna gelmesi ve LetterOne’ın da şirketteki payını yüzde 24,8’e çıkarması bekleniyor.

"Türkiye Ekonomisi İçin Önemli Bir Değer Ortaya Koydu"

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmada, “Bugünkü Genel Kurulumuza iştirak eden ve oy kullanan tüm hissedarlarımıza teşekkür ediyorum. Tarihi kararlar alınmasını sağlayan bu teveccüh sayesinde Ana Sözleşmemiz değişerek, hissedarlarımız çözüm noktasında buluştu.

Hissedarlarımızın müşterek iradesiyle mevzuat hükümleri ve kurumsal yönetişim ilkeleri doğrultusunda hem şirketimiz için hem de Türkiye ekonomisi için önemli bir değer ortaya koyacak şekilde çözüm üretilmiş oldu.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109