Ünlü Alışveriş Sitesi Kapanıyor

Türkiye'de hizmet veren online alışveriş sitesi Markafoni, faaliyetlerine son verme kararı verdi.

Ünlü Alışveriş Sitesi Kapanıyor

Türkiye'de 2008 yılından beri hizmet veren moda ve alışveriş sitesi Markafoni, bugün web sitelerinde yaptıkları duyuruyla kapandıklarını açıkladı

MARKAFONİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Markafoni konuyla ilgili yayınladığı açıklamada "30 Haziran 2017 tarihi itibari ile www.markafoni.com sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlerimizse üzülerek son veriyoruz" ifadelerine yer verildi.

Aynı açıklamada müşterilerin henüz sevk edilmemiş siparişlerinin takibi için hizmet vermeye bir süre daha devam edileceği bilgisinin ise altı çizildi.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında ilk fiziksel mağazasını açan Markafoni'nin kararının bu mağazanın akıbetine nasıl yansıyacağına dair bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

30 HAZİRAN SON TARİH!

Sitenin ana sayfadasındaki mesajda ise kapanma tarihi olarak 30 Haziran verildi. Bu tarihe kadar olan sevkiyatlar devam edecek ve standart işleyiş devam edecek.

Bir süredir üreticilerle sorunlar yaşadığı bilinen ve satılacağı yönünde dedikodular yapılan şirket, kamuoyunu aşağıdaki mesajla bilgilendirdi ve sorular için web sitesine ve çağrı merkezine yönlendirdi.

10. YILINI GÖREMEDİ

2008 yılında kurulan Markafoni, , giyim, aksesuar, kozmetik, ayakkabı, çanta ve dekorasyon başta olmak üzere pek çok kategoride Türkiye'nin ve dünyanın en ünlü markalarını yüzde 90'a varan özel indirimlerle üyelerine sunuyordu.

Markafoni, 2014 yılında Naspers Grubu'nun sahibi olduğu Güney Afrikalı MIH Allegro BV bünyesine dahil oldu. Şirket hâlen, 129 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers Grubu'nun çatısı altında yer alıyor. (kaynak: haberler.com)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137