Vatandaş E-Tebligat İle Borçlarından Anında Haberdar Olacak

Vatandaş e-Tebligat ile artık cezalarını anında öğrenecek. Bu sayede erken ödeme indirimlerini kaçırmayacak, faizden kurtulacak.

Vatandaş E-Tebligat İle Borçlarından Anında Haberdar Olacak

Çoğu vatandaş, cezadan geç haberdar olduğu için yüzde 25'lik indirim imkanını kaçırıyor ve faiz yüküyle karşılaşıyor. Artık yürürlüğe giren e-Tebligat uygulaması ile vatandaş borçlarından anında haberdar olacak.

TRAFİK VE HGS CEZALARI ELEKTRONİK ORTAMDAN GÖNDERİLECEK

Yürürlüğe giren yeni yapılandırma yasası ile e-Tebligat uygulamasının kapsamı genişletildi. Maliye Bakanlığı, tüm cezaların e-Tebligat sisteminde görülmesi için kamu idareleri ile protokoller yapacak. Trafik ve Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları gibi idari para cezaları vatandaşa elektronik ortamda gönderilecek.

YÜZDE 25'LİK İNDİRİMİ KAÇIRMAYACAKSINIZ

Takvim'in haberine göre, Gümrük İdaresi ile SGK'nın tebligatları da e-Tebligat sistemi üzerinden yapılacak. Böylece hem vatandaşlar hızlı ve güvenli şekilde tebligatlarını alabilecek, mağduriyetler ortadan kalkacak hem de kamu idareleri posta masrafından kurtulacak. Vatandaşın en fazla şikayeti, trafik cezalarından geliyor. Çoğu vatandaş, cezadan geç haberdar olduğu için yüzde 25'lik indirim imkanını kaçırıyor, faiz yüküyle karşılaşıyor. Yeni sistemle bu sıkıntı sona erecek. (kaynak: haberler.com)

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 11:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137