EBEGEM bünyesinde Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen kurslara katılan hanımlar; dikiş, nakış, tel kırma, örgü, rölyef, çini gibi el sanatlarına ilişkin 6 ay süresince eğitim aldılar.

Elazığsporlu Taraftarlar İstanbul’u Adeta Yakıyor Elazığsporlu Taraftarlar İstanbul’u Adeta Yakıyor

Eğitim programları süresince hanımların ürettikleri birbirinden değerli el emeği göz nuru ürünler, düzenlenen sergiyle ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Düzenlenen açılış töreninde konuşan Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Gül, Elazığ Belediyesi iş birliğiyle düzenledikleri kursları sürdüreceklerini ifade ederek açılışın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Elazig Belediyesi Hanimeli El 1714997017 Pka0F4

Daha sonra söz alan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, insan yaşamına sağlanan katkıların öneminin tartışılmaz olduğunun altını çizerek; “Sayın Başkanımız geride bıraktığımız dönemde hanımefendi kardeşlerimize yönelik önemli çalışmaları hayata geçirdi. Belediyemize ait birçok birimde hanımefendilere yönelik kurslarımız devam ediyor. Hanımefendiler de aldıkları eğitimlerle çok güzel çalışmalar ortaya koyuyorlar. Üretilen bu eserleri ticari bir değere dönüştürmek en büyük arzumuzdur. Halk eğitim hocalarımıza teşekkür ediyorum, kursiyerlerimizi de tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Engelsiz Yaşam Merkezi binasında faaliyetlerini sürdüren EBEGEM bünyesinde açılan ve 10 gün süresince açık olacak sergide kursiyerler, el emeği göz nuru ürünlerini satarak aynı zamanda ev ekonomilerine de katkı sağlayacaklar.

Elazig Belediyesi Hanimeli El 1714997017 Phg Mf2Elazig Belediyesi Hanimeli El 1714997017 Dhin HeElazig Belediyesi Hanimeli El 1714997016 Iq3 Lm SElazig Belediyesi Hanimeli El 1714997015 C L7I H U