Eğitimden sanata, kültürden spora bir çok branşta ücretsiz kurslar açarak gençlerin ilgi duydukları branşlarda gelişimlerine katkı sunan Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, müziğe ve sanata ilgi duyan vatandaşlar için enstrüman kursu açıyor.

Halk oyunları, keman, bağlama, ud, cümbüş, kanun, nefesli ve ritim  gibi çalgı aletlerine yönelik açılacak olan enstrüman kursuna 18-50 yaş arası vatandaşlar kayıt yapabilecekler.

Alanında uzman hocalar tarafından verilecek eğitimlerde konservatuvara hazırlık kursları ve yetenek sınavlarıyla üniversitelerin konservatuvar bölümüne yerleşmek isteyen öğrenciler de bu eğitimlerden faydalanabilecek.

“BAŞVURULAR 5 KASIM’DA SONA ERECEK”

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Elazığ Belediyesi olarak kültür ve sanat hayatını canlandırmak, müziğe ve sanata ilgi duyan vatandaşlarımıza eğitim vermek için ücretsiz enstrüman kurslarımızı açıyoruz. 18-50 yaş aralığındaki vatandaşlarımız 8 farklı branşta uzman eğitmenler tarafından eğitimler alacak. 10 Kasım tarihinden itibaren başlayacak olan kurslarımıza katılmak isteyen vatandaşlarımız 5 Kasım tarihine kadar Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi  2. katta şahsen başvuruda bulunabilecekler" denildi.