Milletvekili Keleş, İl Başkanı Yıldırım, Bayram Öncesi Vatandaşlarla Buluştu Milletvekili Keleş, İl Başkanı Yıldırım, Bayram Öncesi Vatandaşlarla Buluştu

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknoloji Yarışmaları ülkemizde düzenlendiği tarihten itibaren havacılıktan robotiğe Teknolojiden Yapay Zekaya Roketten Drone kadar bir çok kategoride ki çalışmaları bir araya getirdi.

Bir çok projeyi bünyesinde barındıran TEKNOFEST 2023 final yarışmalarına, Elazığ Gençlik Merkezi, Eğitim Teknolojileri kategorisinden  katıldı.

ELAZIĞ GENÇLİK MERKEZİ İLK 30’DA

TEKNOFEST 2023’ e toplam 123.001 proje başvurusu yapıldı. Elazığ Gençlik Merkezi ise İlkokul/Ortaokul, Lise ve Üniversite düzeylerinde 99 projenin finale kaldığı eğitim teknolojilerinde ilk otuza girdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, Türkiye’nin en büyük Havacılık, Teknoloji ve  Uzay festivali olan Teknofestte bir kez daha Elazığ Gençlik Merkezini görmek bizim için gurur verici. Gençlik Merkezi’miz içerisinde yer alan robotik kodlama kurslarımız ve Deneyap Atölyemiz ile gençlerimizin bilişsel yönüne sağladığımız katkıların meyvelerini böylesine kıymetli bir organizasyon olan TEKNOFESTTE yer alıyor olması ve finalist olarak yer alması bizleri heyecanlandırıyor. Şehrimizin neler yapabildiğini görmek, gençlerimizin bu konu da ne kadar yetkin olduğunu görmek ve temennimiz de alacağı derece ile tüm Türkiye’nin ve Ulusal’ın takip ettiği bir organizasyon da Elazığ adını duymak bizler için büyük bir gurur kaynağı olacaktır. 123 bin projede en fazla başvurunun yapıldığı ,ortaokul kademesinde, Doğu Anadolu Bölgesinden finale çıkmayı başaran tek takım, Gençlik Merkezimiz takımı olan AkılUS-Dil takımı oldu. Projelerini jüriye sunan AkılUS-Dil takımımızı, Danışman hocamız Elazığ Deneyap Atölyesi eğitmeni Mehmet Emin Hangün’ü, takım kaptanımız Yiğit Doğan’ı ve koordinatörümüz Ziya Ahlatoğlu’nu yürekten kutluyorum. Sadece Elazığ'ı değil Doğu Anadolu Bölgesini de temsil eden takımımıza başarılar diliyor, bu başarıyı dereceyle taçlandırmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verildi.

Editör: Haber Merkezi