Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, İdris Alan başkanlığında olağanüstü toplandı.

Metrelerce Uzunluktaki Yılanları Görünce Neye Uğradığını Şaşırdı Metrelerce Uzunluktaki Yılanları Görünce Neye Uğradığını Şaşırdı

Toplantıya, CHP Elazığ Milletvekili ve 28. Dönem Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol, CHP Elazığ Milletvekili Adayları CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal ve ETSO yönetim kurulu üyeleri katıldı.

KARATAŞ: ODAMIZDA İSTEDİKLERİ ZAMAN AĞIRLAMAYA HAZIRIZ

ETSO Meclis Başkanı Sedat Karataş, 14 Mayıs seçimlerine değinerek seçimlerin ülke ve ilimiz için hayırlı olmasını dileyerek, “Seçim süresi boyunca bizleri odamızda ziyaret eden adaylarımıza eşit mesafede durarak kendilerini misafir ettik. Yine geçtiğimiz hafta da bir önceki dönem Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ı konuk etmiştik. Yine o gün talep eden bütün siyasi parti adaylarımıza kapımızın açık olduğunu Yönetim Kurulu başkanımız Sayın İdris Alan dile getirmişti. Bugünde CHP heyetini odamızda ağırlıyoruz. Bütün adaylarımıza da CHP Heyetine de hoş geldiniz diyorum. Çalışmalarında da kendilerine başarılar diliyorum. Buradan tekraren bunu duyurmak istiyoruz Bağımsız adaylarımız da dahil olmak üzere tüm siyasi partilerimizin milletvekili adaylarını da odamızda istedikleri zaman ağırlamaya hazırız” dedi.

ALAN: MARİFET İLTİFATA TABİDİR

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Geçtiğimiz hafta bizim için her biri olmazsa olmaz 12 maddelik bir manifesto yayınladık. Memleket Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Sayın Dr. Ömer Kan hem ziyaretleri sırasında hem de çıktığı televizyon programında manifestomuzu desteklediğini açıkladı. Yine AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz katılmış olduğu meclis toplamızda açıklamış olduğumuz manifestonun her maddesinin altına imzasını atacağını burada meclis üyelerimizin yanında ifade etti. Bunlar bizi ziyadesiyle mutlu etti. Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver dün akşam katıldığı televizyon programında açıkladığı 23 hedefin manifestomuzu kapsadığını ifade etti. Bizim tek derdimiz Elazığ’ın hak ettiği yerde olmasıdır. Açıklamış olduğumuz maddeler Elazığ’ımızın bir adım ileri gitmesi içindir. Makam kime nasip olur bilemeyiz kim memleketimize faydalı işler yapacaksa Cenabı Allah onlara nasip etsin, göreve görülen milletvekillerinden maddelerimizi kim gerçekleştirirse Ticaret ve Sanayi Odası olarak alkışlamayı biliriz, marifet iltifata tabidir” ifadelerini kullandı.

EROL: KABİNEMİZDE MUTLAKA ELAZIĞLI BİR BAKANIN OLMASI

CHP Elazığ Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Gürsel Erol 2023 seçimlerinin önemine değinerek ve Elazığ’ın sorunlarını gündeme getirerek, “Aslında şehirde yaşanan bugün temel sorunlar ve bugün İdris Alan Bey’in de manifesto olarak kamuoyuna açıkladığı ile yapılması gereken yatırımlarla ilgili, kalkınma, planlamayla ve gelişimle ilgili aslında bu hepimizin ortak değerleri ama bunların gerçeklemesiyle ilgili ama bunların gerçekleşmesi ile ilgili çoğu zaman siyaset iradesinden daha fazla şeye ihtiyaç var, bürokrasinin iradesi. Yani siyasetçiler doğal olarak sorunları gündeme getirebilirler ama sorunun çözümü ile ilgili de bürokrasinin ona sahiplenmesi ve o sahiplenme duygusuyla yetki kullanması daha önemlidir ki burada da var bir iki maddede de gördüm. Dikkat ederseniz biz 14 Mayıs seçimine yönelik en önemli söylemlerimizden birisi bu şehir adına Bakanlık talebimiz ve Genel Başkanımızı bu konuda ikna etmemiz ve Genel Başkanımızın da hem yazın grup toplantısı için Elazığ’a geldiğinde kamuoyuna açıkladığı hem de yerel televizyonlara bağlanarak açıkladığı kabinemizde mutlaka Elazığlı bir bakanın olması” dedi.

Editör: Haber Merkezi