Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 10. Meslek Grubu Üyeleri ve Elazığ İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından Zemin Mekaniği Ve Geoteknik Konulu Seminer düzenlendi.

Seminer, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü Geoteknik Anabilim dalı Öğr. Üyesi Doç. Dr. Mesut Gör’ün anlatımlarıyla gerçekleştirildi.

PARLAKYILDIZ: ULAŞABİLDİĞİMİZ HERKESE PROFESYONEL DİLLERCE ANLATILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

Seminere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin Parlakyıldız, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 10. Meslek Grubu Üyelerimiz ve Elazığ İnşaat Mühendisleri Odamız ile birlikte Sn. Doç.Dr.Mesut Gör Hocamızın anlatımlarıyla zemin mekaniği ve geoteknik konulu seminer düzenledik. Geçtiğimiz ay yaşadığımız asrın felaketi de zeminin çok önemli olduğunu ve zeminin yapısını iyi analiz etmenin önemini bizlere gösterdi. Zemin, statik tasarım ve İmalat süreci gibi fazla gündeme gelmeyen başlıkların, ulaşabildiğimiz herkese profesyonel dillerce anlatılması gerektiğini düşünüyoruz. Unutmamalıyız ki Yapı denetim süreci düzgün uyhulanmış binalar Merkez üssü dahil depremi sağ salim atlatmıştır. Ben bu vesile ile Mesut Hocamıza, İnşaat Mühendisleri Odamıza ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İdris Alan’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.